Free songs
Home / Zdravie / Je dentálna hygiena bolestivá?
Je dentálna hygiena bolestivá?

Je dentálna hygiena bolestivá?

Starostlivosť o zuby je veľmi citlivá, no zároveň rozoberaná téma. Pravidelná starostlivosť o zuby je základ, ako mať zdravý chrup a zároveň aj celkové zdravie.

Okrem pravidelnej každodennej zubnej starostlivosti a návštevám zubára pri preventívnych prehliadkach sa odporúča aspoň raz za 6 mesiacov podstúpiť dentálnu hygienu. Vďaka čistím zubom sa dokážeme vyvarovať kazom, paradontóze a iným nepríjemným problémom so zubami.

Je dokázané, že zlý stav ústnej dutiny súvisí so zdravotnými problémami celého organizmu, preto je dôležitá aj dentálna hygiena, ktorá výrazne napomáha k dosiahnutiu zdravej ústnej dutiny. V opačnom prípade vám môžu problémy s ústnou dutinou spôsobiť aj poruchu tráviaceho traktu, cukrovku, mozgové príhody a podobne. Paradontóza zvyšuje riziko ochorenia srdca a krvného obehu.

Bolesť pri dentálnej hygiene je individuálna. Záleží na tom, v ako štádiu zápalu ďasien sa pacient nachádza. V horších prípadoch je nutná anestézia. Ak je však pacient v poriadku a chodí na pravidelné čistenie, ošetrenie nie je bolestivé. Bielenie zubov môže vaše zuby skrášliť, ale nedá im to čo dentálna hygiena.

Scroll To Top