Free songs
Home / Komerčné články / Hodinky Festina: Švajčiar v rytme flamenga
Hodinky Festina: Švajčiar v rytme flamenga

Hodinky Festina: Švajčiar v rytme flamenga

Dnes už všeobecne známe hodinky Festina z dôvodu cyklistických pretekov Tour de France sa stali neoceniteľným spoločníkom nielen športovcov, ale aj bežných ľudí, ktorí oceňujú ich spracovanie, krásny dizajn a švajčiarskú presnosť.

shutterstock_243848047

Pôvodne švajčiarské hodinky z mestečka La Chaux de Fonds, kde ich miestna manufaktúra začala produkovať už od roku 1902, prešli v roku 1989 do područia španielského hodinára Miguela Rodrigueza. Ten následne vytvoril značku Festina Lotus a dodal tým hodinkám správny šmrnc, posunúc ich na globálnu úroveň. Od tej doby sa stali súčasťou v rámci športových podujatí a jednoznačne im reklama napomohla, aby sa rozšírili viac do verejnosti.

Hodinky Festina uvádzajú permanentne nové kolekcie na trh, no Ceramic z roku 2009 zostala zatiaľ naúspešnejšou. Spája sa v nej keramika s klasickými materiálmi, akými sú oceľ a guma. Ďalšími veľmi úspešnými sa stali série No.9, DAME, či Chromo bike, ktorá sa spájala priamo s Tour de France a jednoznačne potvrdila imidž cyklistických hodiniek.

Posledné hodinky Festina uvedené na trh nájdeme pod sériou Festina Chromo Bike 2015, pričom v rámci nej si môžeme vyberať z ôsmich quartz chronografov s nehrdzavejúcimi, oceľovými náramkami a ôsmich športových modelov, ktoré využívajú kaučukový remienok čiernej farby. Časomery novej kolekcie majú na ciferníku kruh, ktorý farebné ladí so sekundovou ručičkou jeho odteňom. Hodinky Festina taktiež nevynechali cyklistickú symboliku na náramkoch a stredové články symbolizujú bicyklovú reťaz. Čerešničkou na torte je chronograf so zafírovým kryštálom s tromi vrstvami antireflexu v rámci špeciálnej edície.

Ak ste fanúšikom plaveckých športov, či potápania, hodinky Festina myslia i na Vás. Doslova plávajú pred Vami. Už od roku 2013 ponúka spoločnosť hodinky v plastových vreckách naplnených destilovanou vodou. Táto kolekcia Profundo už z názvu (znamená hlboký v španielčine) naznačuje primárny účel. Hodinky Festina tu ponúkajú 42mm púzdro z ocele, ktoré je odolné voči vode a vydrží až dvesto metrov hĺbky. Farby sú k dispozícii v žltom, modrom, oranžovom a čiernom prevedení.

Hodinky Festina nezabúdajú logicky ani na dámy. Kolekcia Boyfriend láka i ženské pokolenie hlavne svojou príťažlivou, vizuálnou stránkou. Od minulého roku na trhu uvedené na trh disponujú širokými púzdrami v kombinácii s elegantnými farbami. Na prvý pohľad zaujme kov spracovaný do dualtónu ocele bez povrchovej úpravy a PVD v odtienoch ružovej, či zlatej. Ak preferujete kovové prevedenie, sú k disozícii aj výhradne s oceľovou vizážou. Sú taktiež vodeodolné (do 50 metrov) a ich priemer púzdra 40mm jednoznačne pritahne pohľady na Vašu ruku.

Rozhodne hodinky Festina ponúkajú i širšiu paletu ďalších kolekcií, preto si stačí len pozrieť katalóg a vybrať, ktoré Vám „udrú“ do oka. Rozhodne nešliapnete vedľa, keďže sa jedná o swiss-made so šarmom Španielska.

Scroll To Top