Free songs
Home / Cestovanie / Dovolenková lekárnička

Dovolenková lekárnička

Aj keď si na dovolenku ideme oddýchnuť, nikdy nevieme čo sa môže stať. Drobné zranenia, či bolesti Vás môžu postretnúť rovnako tam ako aj doma. Doma však jednoducho siahneme do domácej lekárničky, prípadne navštívime lekára a lekáreň online, pomoc je tak zaručená. Na dovolenke je však táto možnosť značne sťažená cudzím jazykom, ktorý neovláda každý.

Preto je dobré ak si najnutnejšie lieky zbalíte aj do dovolenkového kufra. Najviac sú ohrozené deti, ktoré každú zmenu vnímajú veľmi citlivo, no aj pre nás dospelých by sme mali zbaliť zopár liekov. Na množstvo a výber si však dajte pozor, aby ste mali všetko potrebné, no predsa neťahali kufor plný medikamentov.

Čo môžete potrebovať:

– lieky proti horúčke, ktoré pôsobia aj protizápalovo, myslite aj na formu vhodnú pre deti.

– lieky proti kašľu, môže to byť napríklad sirup

– kvapky proti nádche

– kvapky do očí, na prečistenie ale aj pri začervenaní

– niečo proti zapareninám, využijete nielen pre deti

– prípravok na upokojenie kože, a to na spálenú pokožku, ale aj na uštipnutie hmyzom

– dôležité sú aj lieky proti hnačke

– nezabudnite ani na živočíšne uhlie, to pomôže pri väčšine otráv.

– oceníte aj premasťujúci krém

Na ošetrenia odrenín a poranení budete potrebovať aj bežnú výbavu – pinzetu, náplasti, sterilnú gázu, uzatvárací špendlík, nožničky, škrtidlo a dezinfekčný roztok. Hodiť sa Vám môže aj teplomer.

Každá choroba, či úraz predstavuje značné problémy aj na dovolenke. Nikdy však nevieme čo sa môže stať, je preto dobré byť pripravení na všetky možné situácie. Návšteva lekára je totiž v zahraničí komplikovaná ale najmä drahá.

Scroll To Top