Free songs
Home / Cestovanie / Dajte si pozor na svoje veci aj na dovolenke

Dajte si pozor na svoje veci aj na dovolenke

Istú predstavu o obsahu svojho dovolenkového kufra už má asi každá z nás. Obľúbené ľahké kúsky oblečenia, nejaké tie doplnky, k teniskám a sandálikom aj pekné lodičky. Z kozmetiky nesmie chýbať starostlivosť o pleť vhodná aj na leto a samozrejme kvalitný make-up. Niektorá z nás sa možno nezaobíde bez fénu, či kulmy na vlasy, no svoju pozornosť by sme mali venovať najmä našim cennostiam.

Na dovolenke potrebujete v prvom rade doklady. Niekde stačí občiansky preukaz, inde zasa nutne potrebujete pas. Na túto náležitosť nezabudnite ani u detí, aj tie už potrebujú svoje vlastné cestovné doklady. V dostatočnom predstihu však skontrolujte aj ich platnosť. Na hraniciach, či letisku budete len márne plakať, že sa Vaša cesta skončila tak skoro. Ak potrebujete vybaviť nový pas, určite to neodkladajte. Práve teraz totiž môžete všetko vybaviť bez stresu a bez zbytočných nákladov naviac.

Ďalšou dôležitou „drobnosťou“ na našich cestách sú peniaze. Aj v prípade all inclusive pobytu neznamená, že budete celý čas trčať len v hoteli. Sme predsa povestné nákupmi a tých sa nehodláme vzdať ani na dovolenke, veď predsa práve tu môžeme objaviť zaujímavú kabelku za výhodnú cenu.

Pri našom letnom oddychu nám teda nemôže chýbať nielen hotovosť, ale bežnou výbavou sa stali aj platobné karty. Je to istá forma bezpečia, keďže nemusíte so sebou nosiť veľkú hotovosť, a v prípade, že Vás okradnú sú predsa len Vaše peniaze vo väčšom bezpečí.

Aby ste aj v prípade krádeže nezostali bez peňazí, nikdy nenoste celú hotovosť aj karty na jednom mieste. Popularite sa síce tešia aj peňaženky na telo, takže je ich ťažšie ukradnúť, no možno Vás viac presvedčí Vaša spodná bielizeň. Podprsenku ako skrýšu používajú už generácie. Využiť môžete aj trezor, kde pred potulkami mestom schováte časť svojej rezervy.

Samozrejmosťou by však malo byť aj bezpečné vyberanie z bankomatov. Svoju kartu nespúšťajte z očí ani pri platení v reštauráciách.

Pre všetky prípady si však zapíšte telefónne čísla na banku aj všetky údaje potrebné pre rýchle zablokovanie karty.

Scroll To Top