Free songs
Home / Cestovanie / Prípravy na dovolenku bez stresu

Prípravy na dovolenku bez stresu

Dovolenková sezóna sa pomaly, ale s istotou blíži. Nevieme sa dočkať nášho odletu, no aj tak zažívame veľa stresu. Ten je podmienený nielen zmätkami tesne pred odjazdom, ale často aj preto, že dávame prednosť last minute zájazdom.

Ak na dovolenku tento rok chcete ísť, je jedno či už máte zarezervovaný hotel, alebo čakáte na poslednú chvíľu. Hlavné je, aby ste všetko potrebné vybavili v dostatočnom predstihu. Pár hodín pred cestou si naplánujte na oddych. Nalaďte sa na dovolenkový relax a kľudne si aj zdriemnite. Všetok stres budete môcť hodiť za hlavu, ak potrebné vybavíte skôr.

Najdôležitejšie sú samozrejme doklady, skontrolujte najmä ich platnosť, no nezabúdajte ani na potrebnú hotovosť v mene cieľovej krajiny. Môžete si zistiť, či sa v mieste Vášho oddychu nenachádza bankomat. Niektoré banky totiž vytvárajú medzinárodnú spoluprácu, a tak môžete aj v cudzej krajine vyberať bez poplatku, prípadne len s nízkymi poplatkami za výber.

Samozrejmosťou by mala byť nevyhnutná kozmetika v dostatočnom objeme. Ako rodina potrebujete veľké balenia prípravkov na a po opaľovaní. Ak cestujete lietadlom, tieto radšej zbaľte do kufra a nie do príručnej batožiny. Pre ich veľký obsah by ste o ne prišli už pri odlete. Neberte si však zbytočne veľa drobností, ak ste zvyknutá na istú radu kozmetiky, zožeňte si cestovné balenia.

Častým problémom sú však lieky. Ak ich počas letu nepotrebujete, určite ich zbaľte do kufra. Ak ich však budete potrebovať, dbajte aby obsah fľaše (ak sú tekuté) nepresiahol 100ml. Tabletky, a to tie voľnopredajné aj na predpis nie sú problém. Niektoré letiská môžu vyžadovať viaceré povolenia od lekára, či leteckej spoločnosti, to si zistite v predstihu. Tieto informácie si zistite aj o krajine Vašej dovolenky.

 

Scroll To Top