Free songs
Home / Auto-moto / Čo do novej autodielne? Zíde sa vám aj vyvažovačka či hydraulický lis
Čo do novej autodielne? Zíde sa vám aj vyvažovačka či hydraulický lis

Čo do novej autodielne? Zíde sa vám aj vyvažovačka či hydraulický lis

Nemusíte byť profesionálny automechanik, aby ste si mohli vyčleniť priestor, kde sa budete svojmu štvorkolesovému tátošovi venovať. Stačí vám len dostatočná miestnosť, to správne náradie, aby ste od práce nemuseli odbiehať, a vaša autodielňa bude hotová. Aké náradie vy vám teda nemalo chýbať?

Drobné nástroje sú základ

Ani tá najmenšia dielňa sa nezaobíde bez základných nástrojov, ku ktorým patrí vŕtačky, zverák i klasický set na opravu auta. Či už ste profesionál, alebo je vŕtanie sa v autách len vašim koníčkom, mali by ste ich mať vždy po ruke. Taktiež aj rôzne pilníky, kliešte, skrutkovače a kladivá, s ktorými vám práca pôjde od ruky.

Náročnejšie opravy zvládnete ľahšie so zdvihákom

Autodielňa rozhodne nemôže s ľahkosťou fungovať bez zdvíhacích zariadení. Taký zdvihák dokáže vytvoriť aj na malom mieste obrovské množstvo sily. Vďaka tomu tak dostanete auto presne do takej polohy ako potrebujete a v podstate bez námahy. Na jednoduchšie veci vám postačí menší hydraulický zdvihák, no tie zložitejšie ľahšie zvládnete s dvojstĺpovým zdvihákom.

Hydraulický lis na stláčanie predmetov

Nevyhnutným dielenským vybavením autoservisov je aj hydraulický lis. Ten uľahčí prácu aj vám vo vašej domácej autodielni. Hydraulický lis sa používa na lisovanie rôznych predmetov za použitia tlaku, na čo využíva vlastnosti kvapaliny – použité stroje.  Ako kvapalina sa v týchto zariadeniach zvyčajne používa klasický hydraulický olej.

Vyvažovačku nutne potrebujete

Vyvažovačka je neoddeliteľnou súčasťou každej autodielne. Kolesá je totiž potrebné vyvažovať vždy po prezúvaní, ako aj po hocijakej manipulácii s pneumatikami. Zle vyvážené kolesá spôsobujú vibrácie, ktoré sa prenášajú nielen do volantu, ale aj celého vozidla, čo môže narobiť poriadnu šarapatu. 

Zdroj foto: Bigstockphoto

Scroll To Top