Free songs
Home / Bývanie / Pre maximálne pohodlie doma i dostatok úložného priestoru
Pre maximálne pohodlie doma i dostatok úložného priestoru

Pre maximálne pohodlie doma i dostatok úložného priestoru

Ak stojíte pred voľbou novej sedacej súpravy, mali by ste vopred zvážiť všetky detaily, ktoré sú pri výbere dôležité. Rozhodne k nim v prvom rade patrí rozmer sedačky, materiál, prevedenie ako aj fakt, aby bola v súlade s obývačkou.

Ak sa správne rozhodnete, máte takmer vyhraté. Potom už len doladíte detaily ostatnými kusmi nábytku, ktorými sú napríklad praktické komody. 

Dôležité faktory pri výbere sedacej súpravy – rozmer, tvar, materiál

Sedacia súprava je často tým najviac viditeľným kusom nábytku a miestom, kde trávime pomerne veľa času s rodinou či priateľmi. Preto by sme jej výber rozhodne nemali podceňovať. Čo si teda treba všímať na sedacích súpravách ako prvé? Určite ich rozmer, veľkosť.

Treba si uvedomiť, že na sedacej súprave trávime dostatok času pri oddychu, relaxe a niekedy si na nej aj zdriemneme. Preto by jej veľkosť mala zodpovedať týmto požiadavkám a, samozrejme, aj veľkosti obývačky.

Ďalej berieme do úvahy tvar sedačky, ktorý si tiež vyberáme podľa toho, ako a kde ju budeme mať umiestnenú. Najčastejším prevedením býva rohová sedacia súprava alebo pre náročnejších napríklad sedacia súprava v tvare U.

Ak si kladiete otázku, či kúpiť látkovú alebo koženú sedačku, odpoveď sa často ukrýva v otázke preferencie štýlu. Výhody kože spočívajú v nenáročnej údržbeväčšej životnosti ako aj nadčasovosti. Nevýhodou je chlad v zime a teplo v lete. Pri látkovej sedačke treba zasa vziať do úvahy jej náročnosť na údržbu.

Vyberáme komodu

Ak hľadáte univerzálneho a praktického pomocníka, tak komoda je pre vás to pravé orechové. Svoje miesto môže nájsť v obývačke, spálni alebo aj v detskej izbe.

komodách môžete uschovávať napríklad spodnú bielizeň, kancelárske potreby, rôzne drobnosti a na ne si môžete odložiť kozmetiku či fotografie.

Môžete si vyberať z rôznych veľkostí komod, podľa toho, aký priestor máte pre ne k dispozícii. V ponuke sú rôzne komody so šuplíkmi, skrinkamiúložným priestorom.

Zdroj obrázka:

Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Scroll To Top