Free songs
Home / Komerčné články / Chráňte svojich spolucestujúcich
Chráňte svojich spolucestujúcich

Chráňte svojich spolucestujúcich

Hovoríte každému spolucestujúcemu v aute, aby sa pripútal? Dávate pozor, aby ste neprekročili povolenú rýchlosť? Poznáte prípady, kedy sa z celého auta pri nehode zachránil len vodič a ostatní nie? Ak ste odpovedali na tieto otázky áno a nemáte uzatvorené poistenie pre svojich spolucestujúcich, je načase to zmeniť.

Byť opatrný neznamená chrániť život celej posádky vášho auta. V dnešnej modernej dobe plnej rýchlych automobilov a neskúsených mladých vodičov je ťažké chrániť sám seba, nie to ešte svojich spolujazdcov. Môžete však poistiť ich miesto v aute a pri úraze či smrti počas dopravnej nehody zabezpečiť finančnú pomoc.

Zodpovednosť je dôležitá

Každý dospelý by sa mal zodpovedať za svoje činy. Či už sú dobré alebo zlé, zakaždým by mal niesť následky. Len takýto prístup k svojim činom donútia človeka dodržiavať pravidlá a budovať si pocit zodpovednosti. Mnohokrát sa dopočujete o tých, ktorí sadajú za volant opití alebo nedodržiavajú predpisy.

Pri nehodách však nie ste zodpovední len sám za seba, ale aj za svoju posádku, ktorú veziete. Zodpovednosť za posádku znamená nielen ju previesť z bodu A do bodu B, ale dať aj pozor, aby si neublížili cestou a vyhli sa možným úrazom. Práve takýchto úrazov pri nehode je nespočetné množstvo a tak poisťovne poskytujú možnosť poistiť si sedadlá spolujazdcov.

Čo je poistenie úrazu v aute?

Šoférovanie je činnosť, ktorú robíme bežne a patrí k jedným z najrizikovejších situácii. Počas šoférovania upriamujete svoju pozornosť hlavne na cestu a na činnosť, ktorú máte robiť, no často ani neviete, ako sa vám stane dopravná nehoda. Nemusíte ju zaviniť vy, no úrazy sa vám nevyhnú. Ani airbagy nepredstavujú stopercentnú ochranu.

Pokiaľ nastane situácia nehody, môžete vy alebo vaši spolucestujúci utrpieť neškodný, ale aj vážny úraz. Na prvý pohľad vášmu spolujazdcovi nič nemusí byť, no keď vystúpi, zistíte, že ho napríklad bolí krk. Ak nemá uzatvorené úrazové poistenie, môže po vás chcieť po mesiacoch práceneschopnosti odškodné. Veď ste len kolega z práce alebo kamarát a on musí uživiť rodinu…

Stálo by vám takéto alebo aj iné riziko za to, aby ste si radšej nepoistili sedadlá v aute? Poistenie sedadiel v aute znamená pokrytie nákladov či odškodné pri liečbe úrazov alebo pri úmrtí pri dopravnej nehode. Na Slovensku dokáže poistenie pri úraze v aute kryť plnenie až do výšky 7000 eur a pri smrti v aute rovnakú sumu. Niektoré poisťovne ponúkajú poistenie sedadiel spolujazdcov ako štandardný balíček ku základnému povinnému poisteniu alebo k havarijnej poistke.

Kedy platí a neplatí úrazové poistenie?

Úrazové poistenie je ponúkané viacerými poisťovňami. Niektoré požadujú dokladovať celkový stav vozidla, niektoré zas chcú viac informácií o šoférovi. Každé úrazové poistenie sedadiel je individuálne podľa auta, no rozdiel v celkovej sume poistenia je minimálny.

Pre vás je veľmi dôležité krytie poistnej udalosti a podmienky.

Pri výbere, samozrejme, vyhráva ponuka s najvyšším krytím trvalých následkov, či smrti pri dopravnej nehode. Výnimkou sú však nehody zapríčinené vlastným zavinením, ako napríklad úmyselný náraz do prekážky alebo šoférovanie pod vplyvom alkoholu či drog. Taktiež si nemôžete uplatniť úrazové poistenie na nehody, ktoré sa stali ešte pred samotným uzatvorením zmluvy.

Poistenie rýchlo a online

Ak by ste mali záujem uzatvoriť si dodatočne k svojmu povinnému poisteniu auta aj poistenie úrazu spolucestujúcich, môžete tak urobiť aj hneď. Stačí, ak vyplníte formulár k žiadosti o uzatvorenie a spoločnosť vás skontaktuje. Nachystajte si všetky údaje o vašom automobile a vaše osobné údaje

Poistná online kalkulačka vám hneď oznámi, akú sumu máte zaplatiť. Ak väčšinu času v aute trávite sami, môžete poistiť v aute len seba ako šoféra. Akonáhle však niekto pri vás sedí, myslite na jeho zdravie. Určite aj v prípade rozrastajúcej sa rodiny doplňte do poistenia zadné sedadlá pre deti. Myslite na všetkých a chráňte spolupasažierov na cestách. Aj keď stretu so zverou, zlyhaniu auta či nezodpovednému vodičovi sa vyhnúť neviete.

Tak, ako každý myslí pri narodení dieťaťa na životné poistenie alebo pri kúpe nového auta na povinnú zákonnú poistku, tak by ste mali myslieť na poistenie úrazov spolujazdcov aj vy pri nástupe do auta. Napríklad aj vtedy, ak ste viacerí a vozíte sa ráno do práce, alebo cestujete na výlet s kamarátmi. Nikdy neviete, čo sa na cestách pritrafí. Rozhodne sa nespoliehajte na náhody a v prípade, že cestujete na dovolenku do zahraničia s partiou priateľov alebo veziete rodinných príslušníkov na oslavu či svadbu, radšej zaplaťte jedno poistenie naviac, ako by ste mali splácať odškodné niekoľko rokov. Niektoré typy pripoistení k povinnej zmluvnej poistke alebo vášmu PZP sa dajú totiž uzatvoriť aj na krátke časové obdobie. Pretože auto po dopravnej nehode môžete nahradiť a plechy vyklepať, no zdravie blízkeho človeka už nik nenahradí, nie to ešte jeho život.

Scroll To Top