Free songs
Home / Komerčné články / Kuchyňa podľa najnovších trendov
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať len potrebné suroviny na varenie. Priestor a celkové usporiadanie kuchyne značne dokážu ovplyvniť to, ako sa tam budeme ako ženy cítiť. Ak ste sa rozhodli zariaďovať si kuchyňu alebo rekonštruovať tú starú, je dobré, ak si predtým naštudujete súčasné trendy. Verte či neverte, vraj sa menia raz za dva roky, čo je asi najčastejšie zo všetkých miestností v dome.

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa je miesto, kde sa pripravujú špeciality, a predovšetkým sa spája s vôňou domova. Často sa práve v kuchyni odohráva väčšina každodenného rodinného ruchu. Ak si zariaďujete byt, či dom, ide o miestnosť, ktorá má pôsobiť čistým dojmom. Plánovanie novej kuchyne sa môže pre vás stať výzvou.

Dnes už máte na výber z množstva druhov materiálov, zariadenia či farieb. Vybrať si je teda z čoho a je len na vás, aký bude výsledok. Tak, ako kedysi trh preferoval v kuchyni lesklé materiály, dnes sa do popredia dostávajú matné materiály. Tlmené farby, tón v tóne, všetko do seba zapadá. Dokonalosť, ktorá sa niekedy v kuchyni vyžadovala, nie je dnes taká žiadúca. To ale neznamená, že by mala byť vaša kuchyňa zaprataná a pôsobiť nesúrodo.

Naopak, elekticizmus, čiže miešanie viacerých štýlov sa dnes v kuchyni nosí. Skombinovať tieto štýly do jednotného štýlu, ktorý bude v kuchyni dominovať je ale ťažšia úloha. Aj ja som sa pri tejto úlohe neraz zapotila, no stačí, aby všetky tieto navzájom nesúrodé prvky v kuchyni mali jedného menovateľa, ktorý bude pre nich spoločný. Môže ísť o farbu alebo tvar. Ja som s manželom stavila na výber jednej farby, v ktorej sa nesie celá naša kuchyňa.

Čierna kuchyňa nemusí pôsobiť vôbec pochmúrne

V prípade farby až polovica z nás staví na bielu. Možno si poviete, že biela určite nie, no v obchodoch tvoria takéto linky až polovicu vystavených. To však neznamená, že musíte hneď voliť iný, farebnejší variant. Divy dokáže aj obyčajná sivá alebo čierna. Mimochodom, práve tieto farby sú trendom tohtoročných kuchýň. Možno sa na začiatku obávate zatemnenia kuchyne. Ak však tmavšiu farbu napríklad kuchynskej linky skombinujete s výraznejšími obkladačkami, dodáte kuchyni potrebný šmrnc. Samotná čierna farba kuchyne však môže dodať tejto miestnosti v dome dávku elegancie. Čiernu alebo sivú farbu môžete skombinovať aj s drevom alebo bielou. Práve drevo si ľudia volia ako druhý najčastejší materiál pri kuchynskej linke.

Zariaďte si kuchyňu moderne

Výber farby je veľmi dôležitý, správny odtieň totiž môže urobiť z vašej kuchyne doslova raj. Sen každej ženy je moderná kuchyňa, a preto nielen farba, ale aj zariadenie v nej môže tento sen splniť. Vybrať si môžete z naozaj veľkého množstva vstavaných kuchynských liniek či iných vymožeností, ktoré by nemali chýbať v modernej kuchyni súčasnosti. Pri zariaďovaní kuchyne dbajte na všetko. Napríklad aké zariadenia na odpad budete potrebovať, keďže ten sa v kuchyni tvorí vo veľkom množstve. To znamená, že okrem odpadkových košov možno budete potrebovať aj drvič odpadov, alebo systém kontajnerov na triedenie odpadu.

Takisto úložný priestor v kuchyni zohráva dôležitú úlohu. Preto nešetrite skrinkami, kam si uložíte riad alebo spotrebiče. Bezúchytkové otváranie skriniek je momentálne in a vy tak môžete vo svojej kuchyni vyskúšať otváranie push–up alebo prostredníctvom zapustených úchytiek v hornej časti dvierok. Pre otvorenie niektorých skriniek nemusíte urobiť takmer nič. Stačí, ak do nich jemne ťuknete a tie sa vám otvoria. V súčasnosti sú moderné hlboké úložné priestory, kde sa vám zmestí takmer všetko. Tým, že sa pracovná doska stenšuje, keďže tenká je momentálne v móde, tým hlbšie môžu byť vaše zásuvky.

Moderná kuchyňa

Moderná kuchyňa

Koniec poškriabanej linke

Materiál, ktorý by ste možno v kuchyni nečakali, je podľa mnohých odborníkov betón. Ten vďaka svojim vlastnostiam môže slúžiť aj ako obloženie pre pracovnú dosku. Vysoká odolnosť voči poškriabaniu je jednou z nich a možno aj vy sa chcete vyhnúť poškriabaným a zle vyzerajúcim linkám, preto si zvoľte túto možnosť. Predsa len betón len tak ľahko nezničíte. Nárazu aj poškriabaniu odolá aj ďalší materiál, ktorý sa obľube teší už nejaký ten rok, a to kalené sklo. Môžete ho použiť ako zástenu, pričom vybrať si môžete z viacerých farieb a grafických prevedení.

Ďalšie technologické vychytávky sa dostali aj do kuchyne. LED podsvietenie nielen pri otvorení skrinky, či zásuvky, ale aj na sklenených zástenách môže vašu kuchyňu doviesť do dokonalosti.

Kuchyňa s obývačkou

Vychytávkou, ktorá sa už pomaly stáva klasickou, je prepojenie kuchyne s obývačkou. Dnes už mnohé gazdinky fungujú na tomto princípe a nevedia si tento trend vynachváliť. Ide o spojenie nielen dvoch izieb, ale aj o bližší kontakt vás, keď ste v kuchyni, s vašou rodinou alebo známymi, ktorí sa v obývačke bavia. Kuchynské ostrovčeky, ktoré sú prístupné zo všetkých strán, sa stávajú centrom kuchynskej zóny. Veľký jedálenský stôl z masívneho dreva urobí zo stolovania spoločenskú udalosť. Vedzte, že nič nepoteší vašu mamu či manželku viac, ako keď sa všetci stretnete pri stole.

Pri zariaďovaní kuchyne dnes máte naozaj na výber. Od kuchynských liniek, sektorových kuchýň, rôzneho nábytku do jedálne, ako sú stoličky, ich barová varianta, stoly do jedálne, rohové lavice, ale aj celé zostavy, či široká ponuka príslušenstva do kuchyne. Vybrať si je náročné, no ak máte presnú predstavu, ako by mala vaša kuchyňa vyzerať, stačí už len pretaviť ju do reality. Držím palce a snáď vám moje rady pomôžu, aby ste vedeli, s akou kuchyňou určite budete in.

Scroll To Top