Free songs
Home / Komerčné články / Dovolenka v Jasnej je ideálna pre dospelých, ale aj najmenších
Dovolenka v Jasnej je ideálna pre dospelých, ale aj najmenších

Dovolenka v Jasnej je ideálna pre dospelých, ale aj najmenších

Výber niektorých dovolenkových destinácií nemusí byť práve najšťastnejší, aby ulahodil každej vekovej kategórii. Ak sa však rozhodnete pre Jasnú, tu si s istotou vychutnáte relax vo dvojici či zažijete nezabudnuteľné chvíle s celou svojou rodinou. Na svoje si určite prídu aktívni športovci a turisti, starší ľudia, ale aj malé deti. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi, ako zažiť úžasnú dovolenku.

Wellness hotel Grand

Wellness hotel Grand

Stredisko Jasná sa nachádza v Nízkych Tatrách a patrí k vyhľadávaným destináciám na rodinné dovolenky a výlety, v lete i v zime. Okrem čerstvého vysokohorského vzduchu, prenikavých slnečných lúčov a dokonalého relaxu vám ponúkne mnoho možností na prechádzky, turistiku a výlety.

Turistika nesklame

V Jasnej a jej okolí máte k dispozícii veľký počet turistických trás, od náročných, určených pre skúsených a zdatných turistov, až po menej náročné horské chodníčky, vhodné predovšetkým pre starších návštevníkov alebo pre rodiny s malými deťmi. Vybrať si môžete jednodňové aj viacdňové túry, samozrejme, v závislosti od vašej telesnej kondície. Využiť môžete aj služby skúsených horských sprievodcov, ktorí sa postarajú o vašu bezpečnosť v horách.

K obľúbeným turistickým výstupom v Jasnej patrí výlet na Chopok, ktorý môžete absolvovať pešo, no tí menej zdatní sa naň môžu vyviezť lanovkou. Tá počas letnej sezóny premáva každých 30 minút od 8:30 rána do 16:00 poobedia. Z vrcholu Chopku môžete po jeho hrebeni pokračovať na Krúpovú hoľu a Ďumbier, čo trvá približne 4 hodiny alebo môžete pokračovať smerom na západ na Dereše a sedlo Poľany, kde sa dostanete za 1,5 hodiny. Odtiaľ ďalšie 4 hodiny trvá zostup na Tri vody a Vrbické pleso.

Menej náročné aktivity

Pokiaľ máte malé deti, ideálna bude skôr nenáročná prechádzka okolo najväčšieho prírodného jazera v Nízkych Tatrách – Vrbického plesa. Trvá len 20 minút. Počas nej si môžete posedieť na niektorej z okolitých lavičiek a užívať si nádherný výhľad na Poľanu a hrebene Tatier, zatiaľ čo vaše ratolesti môžu kŕmiť kačky v jazere.

V nepriaznivom počasí i počas príliš horúcich dní sa dá ukryť v podzemí dvoch jaskýň, ktoré sú súčasťou Demänovskej doliny. Demänovská jaskyňa slobody vás očarí krásou svojich kvapľových útvarov i podzemným tokom rieky Demänovky a jazierkami. Ľadové poklady v podzemí, jedinečnú jaskynnú faunu a bohatú históriu vám odhalí Demänovská ľadová jaskyňa. Prístup k jaskyniam je nenáročný, do doliny sa dostanete autobusom alebo autom a od parkoviska vedú náučné chodníky k jaskyniam. Kvôli studenému vzduchu a vysokej vlhkosti v jaskyniach je potrebné dostatočne teplé oblečenie, aby ste sa z letnej dovolenky nevrátili domov chorí.

Letné aj zimné športové aktivity

Priaznivcom horskej cyklistiky ponúka Jasná moderný bike park, v ktorom sú pripravené tatranské cyklotrasy rôznych stupňov náročnosti pre profi jazdcov aj rekreačných cyklistov. Bicykle si privezte so sebou alebo si ich zapožičajte v požičovni v stredisku Jasnej a vychutnajte si prírodný terén s drevenými prekážkami. V Nízkych Tatrách máte možnosť zajazdiť si po niekoľkých cyklotrasách. Ak si trúfate na trasu s dĺžkou až 36 km pomedzi stromy a skaly, absolvujte cyklistický okruh pod Chopkom. Táto trať je však veľmi náročná, takže najprv trochu potrénujte na stredne náročných cyklotrasách vedúcich od Podtatranskej kotliny smerom do Žiarskej doliny alebo z Liptovského Mikuláša do Závažnej Poruby. Pre rodiny s deťmi je určená mierne náročná trasa okolo Liptovskej Mary alebo pohodlná jazda po asfaltovej ceste cez Demänovskú dolinu.

Priaznivci severskej chôdze – nordic walkingu majú možnosť so svojimi paličkami absolvovať viaceré tréningové prechádzky. Vybrať sa môžete jednoduchou trasou okolo Vrbického plesa, stredne náročnou trasou od rázcestia Biela Púť – Otupné po hrebeni Ostredku až po symbolický cintorín alebo ťažkou trasou cez Zadné vody, ktorá začína pri Vrbickom plese, pokračuje stúpaním po kamenistej ceste k drevenému posedu a mostu ponad potok, za ktorým sa napojíte na cestu k Mikulášskej Chate.

Zimná sezóna sa v Jasnej začína 16. októbra a počas nej si na svoje určite prídu aj milovníci lyžovania, bežkovania a sánkovania. Stredisko Jasná je najväčším lyžiarskym centrom na Slovensku a svojim návštevníkom ponúka až 46 km zjazdoviek, určených pre náročné zjazdové lyžovanie, rekreačné lyžovanie a aj pre rodiny s deťmi. V Jasnej sa nachádzajú aj dve bežkárske trasy – na Lúčkach a na Troch vodách. Do detských čias sa môžete vrátiť počas večerného sánkovania na osvetlenej zjazdovke Biela púť alebo večerného korčuľovania na klzisku Biela púť, ktoré je široké 16 m a dlhé 25 m. Ak si chcete pobyt v Jasnej vychutnať naplno, ideálne je ubytovať sa priamo v srdci strediska, v hoteli Grand v Jasnej.

Hotel Grand Jasná

Hotel Grand Jasná

Ďalšie voľnočasové aktivity

Počas letných mesiacov sa môžete so svojimi deťmi vybrať na rodinné dobrodružstvo po stopách draka Demiána v Drakoparku Chopok. Vychutnáte si mnoho atrakcií, napríklad putovanie lanovkami, prechod prekážkovou dráhou, trampolínu, hojdačky, pieskovisko, vedomostné úlohy na čerstvom vzduchu a získate odmenu za vylúštenie aspoň troch z nich. Deti od 12 rokov aj dospelí sa môžu povoziť na Mountain kárach, zaskákať si na Bungee trampolíne alebo najmenší sa môžu zadarmo vyšantiť v nafukovacom hrade, zatiaľ čo si ich rodičia pochutnajú na teplých aj studených nápojoch v Apres Ski Bare Krupová.

Počas voľného dňa si z Jasnej môžete „odskočiť“ do Liptovského Mikuláša, kde máte možnosť navštíviť Aquapark Tatralandiu. Dá sa tu vyskúšať adrenalínové lietanie v tuneli Hurricane Factory alebo vliezť do klietky k živému levovi, či nechať si na rameno sadnúť papagája v ZOO Kontakt.

Oddychujte

Oddychujte

Nezabudnite oddychovať

Po dňoch plných aktivít a športovania si môžete ísť vychutnať dokonalý relax do Vysokých Tatier, ktoré sú od Jasnej vzdialené len hodinku cesty autom. Hotel vo Vysokých Tatrách – Grandhotel Praha vám okrem skvelého gastronomického zážitku ponúkne aj chvíle oddychu vo wellness centre, ktorého súčasťou je aj slovenský unikát – vonkajšia terasa s vyhrievaným bazénom, z ktorého sa vám naskytne prekrásny výhľad na celé Tatry.

Či už sa rozhodnete pre rodinnú dovolenku, pobyt vo dvojici alebo firemné akcie, okolie strediska Jasná v Nízkych Tatrách alebo príroda Vysokých Tatier sú tými ideálnymi voľbami, kde sa vďaka bohatej ponuke atrakcií, športových aktivít, náučných a turistických chodníkov, lyžiarskych dráh a procedúr vo wellness centrách nebudú nudiť dospelí, ani tí najmenší.

Scroll To Top