Free songs
Home / Cestovanie / Chceli by ste dovolenkovať aj so svojím domácim miláčikom?
Chceli by ste dovolenkovať aj so svojím domácim miláčikom?

Chceli by ste dovolenkovať aj so svojím domácim miláčikom?

Dovolenkovať sa dá viacerými spôsobmi, pokiaľ však máte doma zvieratko, ktoré si vyžaduje vašu starostlivosť, mali by ste myslieť na to, akým spôsobom sa oň postaráte počas tohto obdobia. Pokiaľ premýšľate nad tým, či ho vziať so sebou, musíte myslieť na niekoľko dôležitých otázok.

Pre nás je dovolenka odpočinkom v obľúbenej exotickej krajine, zvieratko to môže chápať oveľa horšie. Každopádne to ako dovolenku vnímať nebude.

Určite to nie je jednoduché ani pre jedného

Zvieratko je rado v spoločnosti svojho pána a nič iné ho v podstate ani nezaujíma. Ak u neho budete badať miernu nervozitu, niet sa čomu diviť. Určite nemajú radi samotu a zrejme majú strach, že ich chcete opustiť. Ak ho neplánujete vziať so sebou, vyberte si osobu na opatrovanie a prostredie, ktoré sú mu viac blízke a známe.

Mačka alebo pes

Pokiaľ ste sa rozhodli predsa len pre cestovanie so zvieratkom, myslite aj na ich komfort. Samozrejme, že viac menej sa jedná o psy a mačky, ktoré vám nemá kto postrážiť. Ktoré zvieratko to bude jednoduchšie zvládať? Pes je vo všeobecnosti viac prispôsobivý a cestovanie bude s ním oveľa jednoduchšie. Samozrejme, že tým netvrdíme, že je to pre nich bezproblémová vec, ale v prípade nutnosti to naozaj zvládnu lepšie. Mačka je už sama o sebe viac prefíkaná a miluje svoje pohodlie. V priestore, ktorý jej je cudzí sa necíti dobre a tak a dlho na ňom nevydrží. Kto mačku má, určite veľmi dobre vie, o čom je reč.

Prispôsobiť sa musíte aj vy

Dovolenka s domácim miláčikom bude podobná tej s dieťaťom. Nemôžete sa teda spoliehať na to, že si môžete vždy robiť, čo sa vám zachce. Predsa len je to živý tvor, člen domácnosti, na ktorom vám určite záleží. Inak by ste ho asi na dovolenku nevzali. Na hotelovej izbe celý deň určite nevydrží. Okrem toho ani všetky ubytovacie zariadenia tieto možnosti neposkytujú a niekde len za vyšší príplatok. Najideálnejšie bude, tráviť s ním každú jednu chvíľku, prípadne sa striedať o starostlivosť s vašim partnerom. Nezabudnite si teda overiť, kam vás so zvieratkom pustia a aké doklady sú potrebné na cestovanie. Pri veľkých plemenách psov musíte dbať na bezpečnosť, používať náhubok, prípadne ich prenášať v špeciálnych prepravkách.

Scroll To Top