Free songs
Home / Zdravie / Akých chýb sa dopúšťame pri starostlivosti o tvár?
Akých chýb sa dopúšťame pri starostlivosti o tvár?

Akých chýb sa dopúšťame pri starostlivosti o tvár?

V pubertálnom veku sme bojovali s nepríjemným a ešte k tomu aj bolestivým akné. Mnohé dámy aj po odznení puberty trápia hnisajúce vyrážky po tvári. Máte takýto problém aj vy a hľadáte príčiny toho, prečo nemáte krásnu tvár a akné vás aj v pokročilejšom veku neustále trápi? Môže za to najmä váš životný štýl a stravovacie návyky. Akých chýb sa ale dopúšťame pri starostlivosti o tvár? Napríklad týchto.

Všetci starneme

Neodličujeme sa

Večer potom, ako prídeme z práce, poprípade z baru, ľahneme do postele a ráno si uvedomíme, že sme sa neodlíčili. A toto je veľká chyba. Vždy pred spánkom, poprípade, keď viete, že už nikam nepôjdete, odlíčte sa. Vaša pokožka si potrebuje oddýchnuť a ak budete zabúdať na jej odličovanie, akné sa ešte viac rozšíri.

Akné si vytláčame

Ďalšia chyba, ktorej sa dopúšťame. Ak sa akné objaví, v žiadnom prípade si ho nevytláčajte. Ak tak, jedine vtedy, keď nebudete mať na sebe žiaden make-up ani púder a budete mať po ruke kvalitný prípravok na akné.

Pokožku zabúdame hydratovať

Potom, ako sa odlíčime, myslíme si, že naša pleť je dostatočne hydratovaná a nepotrebuje už nič. Odporúčame vám ráno, ale aj večer si hydratovať pokožku na tvári. Krém s bambuckým maslom a aloe vera bude najideálnejšia voľba aj pre vašu akneóznu pleť.

Tip od nás:  Robievajte si pravidelne hydratačné masky. Buď si kúpite nejaké v drogérii, alebo si ich vyrobíte doma z potravín, ktoré máte v chladničke. Uhorku a droždie určite nevynechajte.

Scroll To Top