Free songs
Home / Komerčné články / Ako vybrať ideálny pelech pre vášho psíka?
Ako vybrať ideálny pelech pre vášho psíka?

Ako vybrať ideálny pelech pre vášho psíka?

Mať doma psíka nie je iba o radostiach, ale aj starostiach. Hoci, príjemných. Treba sa oň starať, kŕmiť ho, venčiť, no v prvom rade mu nájsť jeho stále miesto. Nech aj on má pocit, že u vás doma nie je len na návšteve, ale má tam stále miesto.

Ako hovorí klasik, aj pes je len človek. A preto by mal mať pocit, že niekam patrí. Psíky sa vedia uvelebiť skoro všade, to ale neznamená, že nemôžu mať svoj pelech. Popravde, zodpovedný majiteľ, ktorý svojho píska má rád, by mu mal v prvom rade nájsť miesto a poskytnúť stabilné zázemie. Prečo?

Aj psy potrebujú svoje zázemie

Každý majiteľ nemusí byť ako Dr. Dolittle, nemusí rozumieť reči zvierat ani nemusí vedieť čítať ich myšlienky. Ale keď psíkovi vytvoríte jeho osobný priestor, určite to ocení a pomôže mu to, aby sa v u vás cítil doslova ako doma. Živé tvory potrebujú pocit bezpečia a ochrany a psí peliešok je presne ten prostriedok, ktorý vám pomôže toho dosiahnuť. Navyše tým, že sa psík naučí na jedno stabilné ležovisko, bude váš domov aspoň z časti uchránený pred srsťou a drobnými chĺpkami vášho domáceho trhača. Ďalšia otázka teda znie: ako a podľa čoho vybrať pre vášho psa ten správny pelech?

Pelech je pre psa tým, čím je posteľ pre človeka

Jedným z hlavných faktorov je určenie správnej veľkosti vzhľadom k rozmerom vášho psíka. Na internete každú chvíľu kolujú úsmevné videá, na ktorých psom zabrali ich pelechy mačky a im neostáva nič iné, len sa, chtiac-nechtiac, tlačiť v malých pelieškoch pre mačky. Pre psíkov je však ideálny taký pelech, v ktorom sa môžu pohodlne natiahnuť. Pelechy pre psov preto vyberajte na podobnom princípe ako posteľ pre človeka – mali by byť zhruba o 10 až 15cm dlhšie a širšie ako je telo psíka.

Pelech pre psa

Pelech pre psa

Vyberajte materiál, ktorý sa dobre čistí

Každý správny majiteľ dbá o čistotu svojho štvornohého miláčika a preto je dobré, ak psí pelech pozostáva z ľahko udržiavateľných materiálov a dajú sa napríklad jednoducho vyprať. Ako veľmi vhodné riešenie sa javí zaobstaranie si snímateľného poťahu na pelech alebo vankúša s obliečkou, ktorá sa dá odňať. Vankúš môžete kúpiť vášmu novému šteniatku ale aj staršiemu psíkovi a dopriať mu kvalitný a zaslúžený odpočinok a načerpanie síl.

TIP: oblečenie pre psov

Obľúbená poloha pri spánku môže tiež rozhodnúť

Pri výbere psieho pelechu by ste mali tiež zohľadniť spôsob, akým váš psík zvykne oddychovať. Mnohé psy spávajú schúlené do klbka a ak tomuto faktu prispôsobíte aj kúpu pelechu, bude to super. Naopak, oválny pelech či vankúš nie je priveľmi vhodný pre psíky, ktoré rady spávajú natiahnuté. Pre ne treba voliť pelech v tvare obdĺžnika, o niečo väčší ako telo psíka. Ak svojmu psovi chcete dopriať väčší pocit istoty a bezpečia, zabezpečte mu pelech so zdvihnutými okrajmi.

Scroll To Top