Free songs
Home / Komerčné články / Draftové jednotky – hráči, ktorí nenaplnili svoj potenciál
Draftové jednotky – hráči, ktorí nenaplnili svoj potenciál

Draftové jednotky – hráči, ktorí nenaplnili svoj potenciál

Draft NHL je v celom hokejovom svete veľmi sledovanou záležitosťou. Napriek tomu, že hráči na prvých miestach patria k najväčším talentom svojej generácie, nie vždy sa ich kariéra vydarí podľa očakávaní. Pripravili sme zoznam jednotiek, ktorých kariéra rozhodne na jednotku nebola.

Zdroj: https://www.flickr.com/photos/stephenyeargin/

 Alexandre Daigle

Som rád, že ma draftovali ako číslo 1, pretože druhých si nikto nepamätá“. Takýmto vyhlásením sa prezentoval Alexandre Daigle, jednotka draftu z roku 1993. Napriek tomu, že v NHL odohral 10 sezón a viac ako 600 zápasov, nijak nevynikal. Na rozdiel od hráčov ako Chris Pronger (číslo 2…), Paul Kariya, Rob Niedermayer, Saku Koivu, Todd Bertuzzi, Pavol Demitra, Jason Arnott či Miroslav Šatan, ktorých kluby draftovali až po Daigleovi…

Patrik Štefan

Čech Patrik Štefan mal byť symbolom nového hokejového milénia a vzostupu Atlanty Trashers, ktorá si ho v drafte roku 1999 vybrala ako číslo 1. Štefanove výkony tomu ale nezodpovedali. Kto využíval tipovanie online a vsádzal na Štefanove góly, ten pravdepodobne moc nezarobil. V NHL odohral sedem sezón, počas ktorých zaznamenal 64 gólov v 455 zápasoch. Obliekal dresy Atlanty a Dallasu a so žiadnym z týchto klubov sa nikdy nepozrel do play-off. Na rozdiel od bratov Sedinovcov, ktorých si na mieste 2 a 3 vybral v rovnakom roku Vancouver.

Rick DiPietro

Niektorí tvrdia, že Rick DiPietro je najväčším prepadákom v histórii ligy. Ak nie najväčším, tak určite najdrahším. Gólmana si ako číslo 1 vybrali v drafte 2000 Ostrovania z New Yorku a chceli na ňom postaviť tím. To sa im nikdy nepodarilo aj kvôli zraneniam, s ktorými sa DiPietro potýkal celú kariéru. Napriek tomu v ňom manažment Islanders videl potenciál, veď s ním uzavrel 15 ročnú zmluvu na 67,5 milióna dolárov! S DiPietrom sa ale Islanders nikdy nestali TOP tímom, rovnako ako sa DiPietro nikdy nestal jasnou brankárskou jednotkou – počas 11 sezón odchytal „len“ 318 duelov.

Brian Lawton

Lawton vstúpil do NHL ako prvý v Amerike narodený hráč, ktorý sa stal draftovou jednotkou. V NHL odohral 9 sezón a 483 zápasov, počas ktorých nazbieral 266 bodov. Bolenie hlavy však príde až vtedy, keď sa pozriete aké mená sa objavili za ním: Pat LaFontaine (3.), Steve Yzerman (4.), Tom Barrasso (5.), Claude Lemieux (26.) či Dominik Hašek na 199. mieste.

Scroll To Top