Free songs
Home / Zdravie / Ako v zdraví prežiť prechodné obdobie?
Ako v zdraví prežiť prechodné obdobie?

Ako v zdraví prežiť prechodné obdobie?

Ani sa nestíhame čudovať, ale denné teploty skáču aj o desať stupňov. Možno sa nám zdá, že náš organizmus to nezasiahne. Opak však môže byť pravdou. Ak chcete v zdraví prežiť prechodné obdobie, bude dôležité nezanedbávať starostlivosť o svoj imunitný systém.
Samozrejme, nemusíte sa dopovať výživovými doplnkami, ktoré nie sú aj tak prospešné. Treba sčasti zmeniť svoje dennodenné návyky.

Healthy food concept. Fresh fruit and berries granola and yogurt smoothies and green wheat grass juice almond milk and goji.

Skúste sa viac hýbať

Nemusíte pol dňa tráviť vo fitness centre. Stačí, keď na hodinku – dve skočíte na prechádzku so svojim psíkom/ priateľom/ priateľkou a uvidíte, že nástrahy, ktoré na vás vonku číhajú, váš imunitný systém ani zďaleka nezasiahnu.

TIP: Ochrana pred koronavírusom

Nepite alkohol

Vyhýbajte sa akejkoľvek konzumácii alkoholu. Môže poškodiť vašu pečeň a narušiť stabilitu imunitného systému. Ak to predsa len preženiete, pomôžte si vývarom alebo pestrecom mariánskym. Pestrec mariánsky sa využíva najmä pri otravách v dôsledku intoxikácie alkoholom, hubami alebo priemyselnými chemikáliami.

Nepodceňuje obliekanie

Rána chladné a poobedie horúce? Nevadí. Určite nepodceňujte obliekanie práve v prechodnom období, keď teploty výrazne klesajú a stúpajú. Práve na toto čakajú mikroorganizmy. Radšej si cestou do práve ráno vezmite do rúk hrubší pletený sveter a poobede si ho odneste ako ísť len naľahko oblečení a riskovať chorobu.

Zmeňte stravovacie návyky

V letnom období ste si určite raz za čas pochutnali na nezdravom jedle. Teraz – v prechodnom období zvýšte príjem ovocia a zeleniny. Vitamíny sú pre váš organizmus dôležité najmä v tomto období, keď vonku číhajú baktérie a vírusy ešte viac ako obyčajne. Jedzte viac vitamínu C, posilnite organizmus čiernym kmínom a hlavne – nejedzte ťažké jedlá zaťažujúce tráviaci systém.

Scroll To Top