Free songs
Home / Zdravie / Choroby / Ako sa zbaviť bolestí hlavy bez užívania liekov
Ako sa zbaviť bolestí hlavy bez užívania liekov

Ako sa zbaviť bolestí hlavy bez užívania liekov

Bolesťami hlavy trpel každý z nás. Ak mávate pocit, že bolenie hlavy je u vás na dennodennom poriadku, nájdite si informácie na internete ako si pomôcť. Nenapchávajte sa zbytočne nezdravými liekmi, ktoré bolesť otupia a nie ju vyliečia. Ako sa zbaviť týchto nepríjemných bolestí?

shutterstock_178155887

Pospite si

Spánok je účinný liek, ktorý dostanete zadarmo. Neuškodíte vášmu žalúdku ani črevám. Je jedno, či je jedna hodina po obede – spánok si doprajte, keď to váš organizmus potrebuje. Akonáhle sa nachádza v práci a posteľ tam nemáte, skúste si aspoň 10 – 15 minút spraviť prestávku. Choďte na vzduch a uvidíte, že vás to aspoň trošku pomôže zabudnúť na silné bolesti.

Vypnite hudbu

Ak vás zaskočí bolesť hlavy nečakane a vo vašej v blízkostí hrá hudba, radšej sa vzdiaľte. Silné vibrácie bolesť hlavy len zintenzívnia a vám spôsobia väčšie komplikácie. Hudbu môžete počúvať aj neskôr. Uvidíte, že po vypnutí hudby vaše bolesti hlavy ustúpia.

Napite sa

Zintenzívnite pitie. Pitný režim je dôležitý a ak vás pochytila nepríjemná bolesť hlavy, vypite aspoň pol litra vody, minerálky alebo bylinkového čaju. Mätová čaj je blahodárny liek, ktorý vášmu zdraviu vôbec neuškodí. Upokojuje organizmus a vám pomôže pri intenzívnych bolestiach hlavy.

Načo sa zbytočne napchávať liekmi, keď si môžete poradiť aj inak?

Scroll To Top