Free songs
Home / Nezaradené / Chodíte všade neskoro? Takto to môžete z meniť
Chodíte všade neskoro? Takto to môžete z meniť

Chodíte všade neskoro? Takto to môžete z meniť

Ľudia, ktorí chronicky meškajú, znepríjemňujú životy nielen tým, ktorí na nich čakajú, ale aj sami sebe. Medzi najčastejšie dôvody toho, že meškáte, môže patriť ktorýkoľvek z tejto šestice. Ak sa ich zbavíte a popracujete na tom, budete lepším pánom času a výhovorku: „Prepáčte, že meškám, ale išiel som pomaly,“ už nebudete musieť používať.

DSC_0061

1. Chodíte neskoro spať

Ak chodíte neskoro spať, ráno sa vám logicky nechce vstávať. A tak posuniete budík o 5 minút, 10 minút, a keď zrazu precitnete, už máte časový sklz. A potom sa to už len nabaľuje. Choďte radšej spať o hodinu skôr a zobuďte sa s prvým zazvonením budíka. Pomôže to vašej dochvíľnosti.

2. Vždy chcete urobiť ešte jednu vec navyše

Odchádzate z práce, ale poviete si, že dokončíte ešte tento jeden graf, že odpíšte na tento jeden mail a že si ešte prečítate túto jednu poznámku k vášmu projektu. A kvôli tomu zmeškáte autobus alebo prídete neskoro na večeru s partnerom. Nepracujete na úkor vašej dochvíľnosti.

3. Neviete odhadnúť čas

Niektorí ľudia dokážu odhadnúť čas takmer na minútu presne, iní v tejto oblasti tápajú. A nejde len o aktuálny čas, ale aj to, koľko vám bude trvať, kým sa dostanete z domu do práce, ako dlho budete v obchode a potom dávate ľuďom prísľub o čase, ktorý nedokážete splniť, pretože máte zlý odhad. Vždy rátajte s tým, že vám bude niečo trvať dlhšie ako kratšie.

4. Nemôžete nájsť kľúče/okuliare/čokoľvek

Každému sa niekedy stane, že ráno pred odchodom do práce nemôže nájsť kľúče, okuliare, telefón či blúzku, ktorú si chce obliecť. Ak sa vám to však stáva pravidelne každé ráno a kvôli tomu meškáte, je niečo zle. Preto si nájdite pre každý jeden predmet špeciálne miesto, na ktoré ich budete naozaj ukladať.

5. Porady v práci nekončia načas

Nie vždy je to však vaša chyba, že meškáte. Niekedy za to môžu aj vaši kolegovia, ktorí umelo naťahujú poradu alebo vás zdržujú v práci. Vtedy to nemôžete veľmi ovplyvniť, snažte sa však empaticky vysvetliť, že ak ste si vyhradili určitý čas na túto činnosť, potom musíte pokračovať v práci a nechcete meškať.

6. Neuvedomujete si, že niekto na vás musí čakať

A naopak, toto je vaša chyba. Ak si neuvedomujete, že na vás kvôli vašej nedochvíľnosti, musí niekto čakať, skúste sa vcítiť do jeho kože. Ešte sa vám nestalo, že ste na niekoho museli čakať? Asi je to preto, že chodíte neskoro vždy vy. Skúste sa polepšiť, ľudia sa s vami budú potom stretávať radšej.

Scroll To Top