Free songs
Home / Komerčné články / Ani muž nie je naprogramovaný na jeden štýl
Ani muž nie je naprogramovaný na jeden štýl

Ani muž nie je naprogramovaný na jeden štýl

Čisté prostredie a dokonalý vzhľad sú dnes veľmi žiadaným artefaktom. V mnohých prípadoch sa prechádza až do extrému a hranice sa stále posúvajú. Nie sú to už len ženy, ktoré dbajú o svoj zovňajšok a okolie. Je to jasné. Aj muži chcú experimentovať so svojím vzhľadom. Na internete vidia, čo letí vo svete, a chcú vyskúšať to isté. Dôkazom je nárast vyslovene pánskych holičstiev už aj na Slovensku. Miesta, kam mali kedysi ženy vstup zakázaný, kam si muž prišiel dať urobiť bradu a účes, u nás vymizli zrejme za socializmu.
Dnes sa holič ako remeslo objavuje znovu a holenie má nový význam ako súčasť života bežného muža. Nie len, že si tu páni nechávajú skrášľovať svoje porasty, no v mnohých prípadoch je to pre nich menší druh relaxu a nádych sviežosti.

Odlišné hodnoty bežného muža

Podobne sa s tým dostáva do popredia aj pojem metrosexuál. Kam sa zaraďujú muži, ktorý venujú väčšiu pozornosť svojmu vzhľadu. Nie je to len označenie mestského človeka, rovnako ako v holení si hľadá spôsob využívania najmodernejších prostriedkov, od kozmetiky po oblečenie a značkové doplnky. V mnohých prípadoch vie dokonca prevyšovať potreby žien. Neznamená to, že používanie čistiacich prostriedkov sa stane výsadou oboch pohlaví. Každopádne nebudeme nikomu upierať jeho potreby.

Žiadane obmedzenia

Životný štýl predstavuje spoločenské a funkčné prepojenie života , ktorý sa prejavuje v konkrétnom výraze foriem a vzťahov medzi jednotlivými ľuďmi, ich správaním a prostredím.“ To znamená, že prejav správania konkrétneho človeka je v konečnom dôsledku ovplyvňovaný jeho okolím. Preto nemôžeme mať nikomu za zlé, ak sa v takomto prispôsobení cíti oveľa lepšie. Či už je to spoločné trávenie voľných chvíľ s partnerom v príjemnom prostredí, ktoré rozvonia nový osviežovač vzduchu, alebo je to nenáročná samota človeka nabitého energiou a chuťou spoznávať nové svety, vždy máme na šťastie na výber.

Scroll To Top