Free songs
Home / Komerčné články / Ako sa starať o svoju pleť v stresujúcom období
Ako sa starať o svoju pleť v stresujúcom období

Ako sa starať o svoju pleť v stresujúcom období

Ak v posledných mesiacoch prežívate dlhodobý stres, depresie a pocity úzkosti, mali by ste myslieť aj na jeho negatívne účinky. Ak budete vyčerpaná a niekoľko krát denne zasahovaná šokmi z okolitého prostredia, podpíše sa to samozrejme na vašom tele a pleti. Ak nechcete na sebe pozorovať žiadne nepríjemné príznaky, mali by ste robiť niektoré veci  inak a samozrejme lepšie.

Využívajte silnú energiu vody

Naše telo je tvorené z väčšej časti z vody, kde pri samotnom mozgu je to až 80 %, preto by ste mu mali dopriať dostatočný príjem látok, ktoré fungujú na tejto báze. Voda je najdôležitejšia a môže vám v prípade problému a stresu veľmi účinne pomôcť.

Stačí ju piť niekoľko krát denne. Popri tom si však musíte vizualizovať (predstavovať) vo svojej mysli predstavu, že spolu s touto životne dôležitou tekutinou prúdi do vášho tela aj silná energia, ktorá dodáva do vášho tela a pleti všetky potrebné látky.

Tento efekt umocníte tým, že si budete s čistou a pramenitou vodou umývať aj svoju tvár a ruky. Je to najprirodzenejšia cesta hydratácie pokožky a pleti, ktoré sa pripisujú účinkom kyseliny hyalurónovej. Budete sa cítiť oveľa krajšou, čistejšou a zdravšou. Sila tejto myšlienky vám pomôže v odbúravaní stresu jeho príznakov a prejavov.

Vyčistite si zrkadlo vašej duše

Všetky vaše psychické problémy sa negatívne prejavia aj na vašej pokožke. Na základe toho môžete veľmi jednoducho pozorovať, že to, ako sa cítite vo svojom vnútri ovplyvňuje váš celkový organizmus. Podobne to samozrejme platí aj s vašou hmotnosťou. Vonkajšie a dostupné produkty sú skôr skrášľujúceho charakteru, no vitalita a zdravie je viac o našej vnútornej podstate.

Ak chcete dosiahnuť maximálnu úľavu od stresu, venujte pozornosť cvičeniu

Veľmi dobre vám môže poslúžiť rytmické cvičenie, ktoré sa vyznačuje svojou jednoduchosťou.

Ako pri meditácii, aj dôkladné cvičenie si vyžaduje, aby ste sa mu venovali naplno a sústredene. Nie len, že získate prostriedok na rýchle chudnutie, ale aj vaša myseľ sa bude venovať úplne iným myšlienkam, čo je v prípade nahromadeného stresu veľmi dôležité. K takýmto rytmickým činnostiam sa najčastejšie radí:

  • beh
  • chôdza
  • plávanie
  • tanec
  • veslovanie a šplh

Pokiaľ si nájdete uspokojenie aspoň v jednej z nich, zbavíte sa stresu veľmi rýchlo. Dôležité je, aby ste to nerobili jednorazovo, naopak pravidelná vytrvalosť sa vám v tomto smere naozaj oplatí.

Scroll To Top