Free songs
Home / Komerčné články / 3 najčastejšie mýty o nechtovej modeláži
3 najčastejšie mýty o nechtovej modeláži

3 najčastejšie mýty o nechtovej modeláži

Rovnako ako každé iné beauty odvetvie je aj modeláž nechtov opradená nepreberným množstvom povier a mýtov, ktoré sú síce väčšinou neškodné, ale zato nepravdivé. Našli sme pre vás tie tri najčastejšie!

  1. Modeláž ničí nechty

V prvom rade treba zdôrazniť, že necht je mŕtve tkanivo, preto ho samotná nechtová modeláž zničiť nemôže. Tento mýtus, ktorý patrí medzi tie najrozšírenejšie, vznikol neinformovanosťou a nedorozumením. Dámy, ktoré s nechtovou modelážou nemajú príliš veľa skúseností, si ju nechajú prvýkrát urobiť u profesionálky a potom sa ju doma pokúšajú samé odstrániť. Práve to je jedna z najčastejších príčin poškodenia nechta. Najlepším spôsobom, ako sa tomu vyhnúť, je nechať odstraňovanie modeláže na spoľahlivú nechtárku, alebo sa to naučiť robiť správne samy! Existuje veľa produktov, ktoré vám s tým pomôžu. Z hlavy môžeme spomenúť napríklad špeciálne base gél laky.

UV gel

  1. Nechty si musia raz za čas “oddýchnuť ”

Často sa objavuje tvrdenie, že nechty potrebujú dýchať, oddýchnuť si od nechtovej modeláže a chémie v nej obsiahnutej, aby zosilneli. Ako sme však už raz hovorili, nechty predstavujú mŕtve tkanivo. Ak je nechtová modeláž urobená kvalitne, staráte sa o ňu a je rovnako kvalitne odstránená, potom nijako negatívne kvalitu vášho nechta nemôže ovplyvniť. Naopak, skôr chráni necht pred vysušovaním a pred okolitými vplyvmi. Čo sa týka chemického zloženia nechtových produktov, je potrebné si dávať pozor na formaldehyd, toluén a dibutylftalát. Použitie týchto látok v kozmetike je ale v Českej republike zakázané, takže sa nemáte čoho obávať. Len si dávajte pozor na neznáme značky z Ázie. Ak chcete, aby vaše nechty boli kvalitnejšie, potom je potrebné zamerať sa na správnu životosprávu.

  1. UV gél je lepší ako akryl

Modeláž pomocou UV gélu alebo akrylového systému? To je ale otázka. Hovorí sa, že modelovanie nechtov pomocou UV gélu je šetrnejšie a bezpečnejšie, ale väčšinou tento mýtus pomáhajú rozširovať práve ich výrobcovia, ktorí sa usilujú získať nové zákazníčky. V skutočnosti ide o absolútnu hlúposť! Štúdia Douglasa Schoona, uznávaného odborníka na organickú chémiu, tento mýtus vyvracia. UV gély sú tiež na báze akrylu, len sa líšia procesom výroby. Niektorí by dokonca mohli tvrdiť, že vytvorenie akrylových nechtov, ktorým sa predtým hovorilo porcelánové, je jednoduchšie, ako vytvorenie gélových. Rôzne produkty určené na nechtovú modeláž sa ale tak jednoducho porovnávať nedajú. Všetky majú svoje pre a proti a ak sa s nimi pracuje správne, potom vám vykúzlia krásne nechty ktorékoľvek z nich.

 

Scroll To Top