Free songs
Home / Zdravie / Aká je najlepšia prevencia kŕčových žíl? Toto sú naše odporúčania!

Aká je najlepšia prevencia kŕčových žíl? Toto sú naše odporúčania!

Kŕčové žily patria medzi pomerne časté zdravotné problémy. Toto ochorenie postihuje tak, ako mužov, tak aj ženy. Jednoducho povedané, častokrát si nevyberá. Najčastejšie však ide o ženy, a to konkrétne v strednom veku a po menopauze. Ak sa chcete vyhnúť tomuto ochoreniu, mali by ste dodržiavať isté zásady, ktoré si priblížime aj v tomto článku a nasledujúcich riadkoch.

Vo všeobecnosti platí, že kŕčové žily vznikajú vždy z viacerých dôvodov. Môže ísť o genetickú predispozíciu, teda dedičnosť. Ak mali vaši rodičia kŕčové žily, automaticky sa riziko vzniku zvyšuje aj u vás. Určite to však nie je podmienené len touto príčinou. Môže ísť aj o nadváhu, pretože nadbytočné kilogramy spôsobujú zvýšenie tlaku v žilách, čím spôsobujú aj spomínané kŕčové žily. Taktiež je v niektorých prípadoch dôvodom tehotenstvo, keďže aj počas tehotenstva je prítomný zvýšený tlak na krvné cievy, čo môže spôsobiť tento zdravotný problém. No a v neposlednom rade, sedavý spôsob života je veľmi častou príčinou u mnohých ľudí s kŕčovými žilami.

Pite dostatok vody

Nie nadarmo sa hovorí, že by ste mali denne vypiť približne 2 – 3 litre čistej vody, prípadne môže byť alternatívou zelený a bylinkový čaj. Ak nevypijete toľko litrov denne a zabúdate dodržiavať pitný režim, odporúčame si stiahnuť aplikáciu do mobilu, ktorá vás na to upozorní. Môžete si tam tiež zapisovať, koľko ste už toho vypili a mať tak dokonalý prehľad. Niekedy ostanú ľudia skutočne prekvapení, že vypijú za deň veľmi málo vody, aj keď si myslia, že dodržiavajú pitný režim.

Každý deň sa hýbte

Nemusíte ísť hneď dvíhať ťažké váhy do fitness centra. Postačí, ak sa pôjdete každý deň aspoň prejsť. Dnes sú časté sedavé zamestnania a tiež sedavý spôsob života. Práve to sú faktory, ktoré podmieňujú vznik kŕčových žíl.

Scroll To Top