Free songs
Home / Cestovanie / 5 tipov na netradičnú letnú dovolenku v Európe
5 tipov na netradičnú letnú dovolenku v Európe

5 tipov na netradičnú letnú dovolenku v Európe

Hľadáte tipy na destinácie v Európe, ktoré nebudú preplnené dovolenkármi a vašou hlavnou podmienkou nie je more a pokojne vám stačí aj jazero? Týchto 5 destinácií sa postará o neuveriteľný zážitok.

Poľsko

Že čo? Letná dovolenka v Poľsku? Iste, prečo nie. Poliaci nemajú dobré iba krovky, ale aj pláže. Napríklad tie v meste Łeba, Gdynia, Gdansk či Sopot. Zároveň historická charizma miest ako Gdynia či Gdansk a nie úplne tropické počasie sa postarajú o to, že dovolenka v Poľsku pri Baltskom mori bude pre vás nezabudnuteľná.

shutterstock_78172975

Albánsko

Albánsko má obrovský potenciál stať sa vychýrenou dovolenkovou destináciou. Dnes však ešte nepatrí medzi tie najnavštevovanejšie krajiny. Nie je to kvôli tomu, že by nemalo čo ponúknuť, je to skôr preto, že sa naň ľudia pozerajú cez prsty. Práve albánska časť jadranského pobrežia patrí medzi najkrajšie. Okrem krásnych pláží tu nájdete aj majestátne hory a potešia vás aj super ceny.

Gibraltár

Tento miniatúrny štátik je blízko Afriky, takže o pekné a teplé počasie sa tu nebudete musieť báť. Obklopuje ho Stredozemné more a prezývajú ho aj Skala. Krásne skalnaté pobrežie a útesy, tyrkysové more a jedinečná atmosféra robia z tohto štátu susediacim so Španielskom ideálnu dovolenku.

Slovinsko

Krajina, cez ktorú väčšina dovolenkárov iba prechádza – ďalej do Chorvátska. No toto slovenské dvojča má čo ponúknuť. Okrem kúska pobrežia pri meste Koper má však čarovnú prírodu. To najviac dokazuje mestečko Bled, ktoré nájdete pri jazere s ostrovom. Na tomto ostrove je romantický kostol a celá táto scenéria vyzerá ako z rozprávky.

Rakúsko

Hoci Rakúsko nemá svoje morské pobrežie, aj tu sa môžete skvelo okúpať. Je známe hlavne svojimi krásnymi jazerami, tie najkrajšie nájdete pri meste Villach. Okrem toho, však môžete stráviť svoju letnú dovolenku aj v mestečkách, do ktorých sa chodí hlavne lyžovať a v lete je tu menej ľudí a krásna príroda. Jedným z nich je aj Zell am See.

Scroll To Top