Free songs
Home / Zdravie / 5 dôvodov, prečo piť vodu z vodovodu
5 dôvodov, prečo piť vodu z vodovodu

5 dôvodov, prečo piť vodu z vodovodu

P itnú vodu z vodovodu má na Slovensku k dispozícii až 86 % domácností. Väčšina z nás si už dnes nevie predstaviť, že by mala ráno vstať, ísť s kýbľom ku studni, napumpovať vodu a vrátiť sa s plným kýbľom späť. Sme zvyknutí na to, že len otočíme páčkou batérie a voda tečie. Aké výhody má pitie vody z vodovodu?

Pite vodu z vodovodu

Pite vodu z vodovodu

1. Ušetríte

Nemusíte kupovať drahé balené vody. Za sedem litrov pitnej vody zaplatíte iba 1 cent. Za fľašu balenej vody zaplatíme cca 50 centov. Ak celá vaša rodina bude piť iba vodu z vodovodu, ušetrí sa slušnú sumu z rodinného rozpočtu.

2. Čerstvosť

Ak kupujete balenú vodu, neviete, kde a ako bola skladovaná. Čo keď na ňu dlhé mesiace každý deň svietilo slnko? Plastové fľaše sú väčšinou priehľadné a nedokážu zabrániť UV lúčom, ktoré znižujú kvalitu vody. Navyše, kupovaním balenej vody spôsobujete odpad, ktorý je veľkou záťažou pre prírodu.

3. Detoxikuje telo

Odborníci uvádzajú, že 7 pohárov vody denne dokáže pomôcť telu zbaviť sa nebezpečných toxínov. Takže nemusíte platiť za detoxikačné čaje či iné prípravky, stačí piť vodu aby ste detoxikovali.

4. Neobsahuje cukor

Nezaťažujete zbytočne telo nezdravým rafinovaným cukrom. Voda obsahuje dôležité minerály pre ľudské telo ako sú vápnik či horčík.  Sladené nápoje nielenže zaťažujú organizmus vysokým obsahom cukru, ale tiež zaťažujú vašu peňaženku.

5. Nenahraditeľná pre telo

Ľudské telo obsahuje až 70 % vody. Preto je voda nenahraditeľná pre človeka. Podieľa sa na väčšine metabolických procesov a napomáha správnemu fungovaniu celého organizmu. Nedostatočný pitný režim nepriaznivo pôsobí na telo, spôsobuje podráždenosť, vyčerpanosť, malátnosť.

Voda je nenahraditeľná tekutina pre naše, preto nepodceňujte a nerobte zle svojmu organizmu tým, že budete zanedbávať pitný režim. Využite to, že Slovensko má jednu z najkvalitnejších a najlacnejších pitných vôd na svete.

Scroll To Top