Free songs
Home / Úspech a podnikanie / 4 znaky, že si musíte nájsť nové zamestnanie
4 znaky, že si musíte nájsť nové zamestnanie

4 znaky, že si musíte nájsť nové zamestnanie

Ak ste ešte nemenili svoju prácu, patríte medzi tých šťastných, ktorí robia to, čo ich baví. Alebo ste iba nemali dostatok odvahy na to, aby ste sa poobzerali po niečom novom. Ak ste sa stretli na svojom pracovisku aspoň s jedným z týchto javov, mali by ste porozmýšľať o zmene zamestnania.

shutterstock_130152032

Zdravotné ťažkosti

Drvivá väčšina onemocnení má psychický pôvod. Aj v prípade depresie, nespavosti, rapídneho úbytku váhy či obezity, chronickej vyčerpanosti a stresu môžete hľadať spúšťač v hlave. Ten sa môže zapnúť aj vtedy, ak nie ste spokojný so svojou prácou, je toho na váš príliš veľa, pracujete pod neustálym tlakom alebo sa stretávate so šikanou. Zdravie je dôležitejšie ako vaša práca, vyriešte to.

Znudenosť

Ak chodíte do práce s pocitom, že sa vám nechce pracovať, lebo je to stále dokola to isté, nekonečná rutina, práca vás nenapĺňa a nemáte sa kam posunúť, nadišiel správny čas poobzerať sa po väčšej výzve. Ak sa uspokojíte s tým, čo máte, budete sa trápiť čím ďalej viac a môžete upadnúť do depresie. Často sa objavuje aj syndróm vyhorenia, ktorý je podobné závažný ako depresia a bez pomoci psychológa sa len veľmi ťažko lieči.

Obavy

Ak prichádzate každý deň do práce s obavami, že niečo pokazíte, že na vás šéf bude nepríjemný, že vás vyhodia, nedokážete odvádzať svoje najlepšie výkony. Atmosféra na pracovisku vám nemôže vyvolávať obavy, musíte sa tam cítiť príjemne, ale zároveň motivovane. To je na vašom nadriadenom, aby takéto prostredie dokázal vytvoriť. Ak nedokáže, je správny čas posunúť sa ďalej.

Práca vám zasahuje do vášho osobného aj rodinného života

Vychutnávate si rodinnú večeru a zrazu vám zazvoní telefón, volá vám šéf, že musíte niečo urobiť. A miesto toho, aby ste ho odmietli, idete. Ak vám práca zasahuje do rodinného a osobného života, skôr či neskôr vás oň pripraví. Preto ak máte radi svoje súkromie a rodinu, mali by ste porozmýšľať o zmene zamestnania.

Scroll To Top