Free songs
Home / Tipy & triky / Ako na dekoráciu kancelárie
Ako na dekoráciu kancelárie

Ako na dekoráciu kancelárie

Vaša kancelária nemusí byť len biela nudná miestnosť s pracovným stolom, počítačom, telefónom a kancelárskym kreslom. Spokojný zamestnanec = efektívny zamestnanec a ak vám k spokojnosti chýba viac osobného feelingu na pracovisku, choďte do toho. Ako si môžete skrášliť vašu kanceláriu, aby ste sa tam cítili príjemne? Skúste to takto.

shutterstock_129444167

Práca je stále na prvom mieste

S dekoráciou a osobnými vecami by ste to nemali preháňať. Stále by malo byť jasné, že to je vaše pracovisko a nie osobná kaplnka. Nemôže sa stať, že kvôli fotkám v rámčeku nebudete môcť zapnúť počítač alebo nestihnete dvihnúť telefón, lebo ho nebudete vedieť nájsť. To je veľmi dôležité, aby ste si uvedomili – práce je stále na prvom mieste.

Nepreháňajte

Keď k vám niekto príde do kancelárie, nemôže mať pocit, že prišiel na narodeninovú párty. Tapety sú dobré do predsiene a na plochu počítača, nie do vašej kancelárie. Preto nerobte žiadne príliš odvážne a markantné zmeny.

Pridajte izbovky

Dobré kvety nemôžu byť nikdy zlé. Jednak vám pomôžu lepšie sa koncentrovať, ale aj sa cítiť. Aké si vybrať? Ak máte strach, že by vám izbovka nevydržala, lebo by ste ju zabúdali polievať, skúste to so zamiokulkasom, ktorý stačí poliať približne raz za dva týždne.

Dajte si pozor, aby ste tým nikoho neobťažovali

Ak máte zdieľanú kanceláriu s vaším kolegom, musíte si dať pozor na to, aby ste ho neobťažovali. To, čo sa vám môže zdať ako vkusné a motivačné, môže na neho pôsobiť presne opačne. Preto buďte ohľaduplná a každú väčšiu zmenu s kolegom prediskutujte.

Opatrne s príliš osobnými vecami

Sú určité hranice, ktoré by ste nemali prekročiť. Ak máte na pracovnom stole fotku s manželom z dovolenky, je to v poriadku. No ak tam máte jemné akty, asi to úplne košér nie je. Tiež by ste si nemali v kancelárii lepiť nálepky o tom, ktorú politickú stranu podporujete alebo plagáty s obnaženými mužmi. Neprekročte nepísané hranice.

Scroll To Top