Free songs
Home / Cestovanie / 4 veci, ktoré musíte urobiť pred odletom
4 veci, ktoré musíte urobiť pred odletom

4 veci, ktoré musíte urobiť pred odletom

Len tak si pozeráte ceny leteckých spoločností a zrazu „bum“! Našli ste poklad. Do očí vám udrela spiatočná letenka z Bratislavy do Ríma za 30 €. To by bola večná škoda, keby ste si ju nekúpili. A tak to trvá až celú minútu, kým sú letenky zabookované. Aj toto je dôvod na to, aby ste sa pred odletom dôkladne pripravili. Najmä v dobe, keď sa rozhodujete z minúty na minútu, či poletíte, alebo nie, je dôležité urobiť tieto 4 veci.

shutterstock_178012379

1. Skontrolujte si doklady

Poviete si, že asi banálnejšiu radu ste nemohli dostať. Mohli, napríklad „nezabudnite, že letíte“. Ale toto je naozaj veľmi dôležité. Pozrite sa, či máte platné cestovné doklady a či tam máte dostatočnú rezervu v prípade zmeškaného letu alebo predĺženého výletu. Napríklad, keď žiadate víza do Ruska, tak platnosť vášho pasu musí byť po vypršaní víz najmenej ešte 6 mesiacov. Ďalej si pozrite aj to, či do vašej destinácie vám stačí iba občiansky preukaz, alebo budete potrebovať pas. Je lepšie všetko kontrolovať, ako sa spáliť a potom sa cítiť ako blbec.

2. Urobte dôkladný prieskum destinácie

Zistite si o mieste, kam letíte, všetko, čo sa dá. Aká je tam momentálna politická situácia, nečaká tam na vás snehová búrka, nie sú tam záplavy či iné prírodné katastrofy? Okrem toho si už doma v pokoji načrtnite plán cesty a všetkých miest, ktoré chcete navštíviť a vidieť. Je predsa len lepšie to urobiť doma v pokoji so stabilným internetovým pripojením, ako sa trápiť niekde v kaviarni so slabým Wi-Fi.

3. Exotická destinácia? Pozor na ochorenia

Okrem politických a prírodných nástrah môžu na vás striehnuť aj rôzne exotické choroby. Preto, keď letíte niekam, kde viete, že majú problémy s maláriou či vírusom zika, konzultujte to všetko s lekárom, nechajte sa zaočkovať a zoberte si so sebou potrebné lieky. Samozrejmosťou je aj platné cestovné zdravotné poistenie, ktoré pokryje prípadné náklady s liečbou.

4. Rezerva pri ceste na letisko je dôležitá

Nech idete na letisko akokoľvek – autom, vlakom, autobusom či na švihadle, je dôležité mať dostatočnú rezervu. Naplánujte si to tak, aby ste boli na letisku minimálne tri hodiny pred uzatvorením brány. Aj v prípade, že by ste meškali kvôli zápche dve hodiny, máte stále hodinu na check in. Riaďte sa týmito radami a užijete si let bez zbytočných stresov.

Scroll To Top