Free songs
Home / Zdravie / 4 dôvody, prečo je arašidové maslo zdravšie, ako si myslíte
4 dôvody, prečo je arašidové maslo zdravšie, ako si myslíte

4 dôvody, prečo je arašidové maslo zdravšie, ako si myslíte

Prvý človek, ktorý si dal patentovať arašidové maslo, bol Marcellus Gilmore Edson. Urobil to v roku 1884, ale túto skvelú pochúťku už pred ním poznali aztécki Inkovia. Edson bol lekárnik, ktorý vyrábal arašidové maslo hlavne pre ľudí, ktorí nemali zuby alebo mali problémy so zubami. Práve jeho výrobok mal skvelé nutričné hodnoty. Arašidové maslo je však oveľa zdravšie, ako si väčšina z nás myslí. Prečo? Tu sú 4 dôvody.

Detoxikácia

1. Skvelé nutričné hodnoty

Arašidové maslo je plné látok, ktoré pomáhajú vášmu zdraviu – vitamín E, vápnik, železo či vitamín B6. Výskumy ukázali, že ľudia, ktorí pravidelne jedia orechy resp. orechové maslá vrátane toho arašidového, majú menšiu šancu, že ich postihne cukrovka 2. typu či srdcový infarkt. Veľkou výhodou tejto pochúťky je jej univerzálnosť – môžete si ju dať na raňajky, na desiatu, na olovrant či na večeru.

2. Uspokojí váš apetít

Kombo vlákniny (2 gramy nájdete už v polievkovej lyžici) a proteínu (4 gramy v rovnakom množstve) je skvelým spôsobom, ako umlčať večný hlad. To ocenia hlavne tí, ktorí behajú k chladničke častejšie ako mravce z mraveniska k roztopenej zmrzline. Štúdia dokázala, že ľudia, ktorí si dajú na raňajky arašidy alebo arašidové maslo, majú oveľa nižšiu chuť do jedla až do času obeda.

3. Chráni vaše srdce

Po infarkte netúži nikto z nás, a ak ste sa túto pravdepodobnosť rozhodli znížiť, arašidové maslo vám s tým pomôže. Ako? Obsahuje totiž nenásytené tuky, ktoré pomáhajú znížiť cholesterol. Ženy, ktoré jedia orechy aspoň 5x týždenne, majú až o 44 % nižšiu pravdepodobnosť infarktu v porovnaní so ženami, ktoré jedia orechy iba výnimočne. Aj takéto zásluhy objavila harvardská štúdia zdravia.

4. Zlepšuje kvalitu vašich vlasov a pokožky

Arašidy obsahujú biotín a vitamín B, ktorý je potrebný pre skvelú kondíciu pokožky na hlave. Okrem toho v arašidovom masle nájdete aj vitamín E, ktorý pomáha chrániť pokožku pred UV lúčmi.

Tak čo, budete sa odteraz na arašidové maslo pozerať inak, keď ho vytiahnete z chladničky?

Scroll To Top