Budapešť: Mesto, ktoré neustále odhaľuje tajomstvá

V Cestovanie

Je jedno, či ste v Budapešti prvý, druhý alebo šiestykrát, vždy tu nájdete niečo nové. Nové miesta, ktoré ste si predtým nevšimli, nové podniky, ktoré tu medzičasom vznikli a staré miesta, ktoré majú pre vás s odstupom času oveľa čarovnejšiu atmosféru. Lebo ľudské chute sa vyvíjajú a menia, tak ako vám v 18 rokoch nemusela chutiť whisky, o ďalších 10 rokov to je pre vás nápoj číslo jeden. A to isté platí o Budapešti, ak sa vám pred desiatimi rokmi nepáčila prechádzka po nábreží Dunaja a Pamätník Holokaustu, dnes to môže byť úplne inak. Čo by ste mali v Budapešti navštíviť?

12901104_10206283529586548_8911494599497006655_o

Buda a Pešť

Hlavné mesto Maďarska je zložené z dvoch hlavných častí – Buda a Pešť. Buda je na pravom brehu Dunaja a nájdete tu napríklad Budínsky hrad a Pešť je zase na ľavom a tu je veľmi čarovná Židovská štvrť plná zaujímavých reštaurácií, útulných kaviarní a pivární, ale aj parlament. Ak hľadáte ubytovanie na super mieste a za ešte lepšiu cenu, určite si skúste nájsť hotelík či apartmán cez Airbnb v Židovskej štvrti – tiché ulice, nebudete musieť používať ani verejnú dopravu, všade sa dostanete pešo a navyše máte hneď pod oknami super reštaurácie, v ktorých sa môžete dobre najesť.

Čo v Budapešti vidieť

Budapešť je pre milovníka pekných miest ako cukráreň pre dieťa – poobzeráte sa dokola a zrazu by ste sa najradšej rozbehli všetkými smermi, aby ste uvideli Budínsky hrad, Reťazový most, Baziliku sv. Štefana a aj Synagógu naraz. Nemusíte sa však báť, nič vám neutečie – začnite prechádzkou po Moste slobody, ktorý vás dostane pod Budínsky hrad, na ktorý sa dostanete príjemnou prechádzkou alebo lanovkou. Na hradnom kopci nájdete aj krásnu Rybársku baštu z bieleho mramoru či neuveriteľný kostol sv. Mateja.

Maďarský parlament

V časti Pešť je aj nádherný maďarský parlament, ktorý je jednou z najobľúbenejších atrakcií v Budapešti. Paradoxne je však naň zaujímavejší výhľad z časti Buda – pred sebou vidíte Dunaj a majestátnosť tejto stavby. Svoje čaro má hlavne počas noci, keď je vysvietený a ukazuje sa pred vami ako sexi modelka. Dostanete sa k nemu po Reťazovom moste a na tejto strane nábrežia nájdete aj mrazivý pamätník obetí Holokaustu v Budapešti – desiatky topánok, ktoré pripomínajú, že na tomto mieste spútali židov reťazou a jedného zastrelili a ten so sebou stiahol ostatných do Dunaja. Ktoré miesto chcete v Budapešti navštíviť najviac vy?

Budapešť: Mesto, ktoré neustále odhaľuje tajomstvá

Môžete si tiež prečítať!

Hrad Ľupča

Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Hoci Nízke Tatry lákajú návštevníkov predovšetkým na skvelú turistiku, môžete sa tam vybrať aj z iných dôvodov. Ponúkajú totiž

Read More...
Alu disky

Ako opraviť alu disky?

Alu disky dokážu byť skvelou ozdobou každého automobilu. Často sa však stáva, že sa, najmä pri parkovaní či prejdení

Read More...
Pánska vesta

Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Kedysi boli pánske vesty výhradne súčasťou elegantných oblekov. Móda sa však veľmi rýchlo vyvíja a mení, takže dnes sú

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu