Free songs
Home / Komerčné články / Zefektívnite svoje podnikanie vďaka operatívnemu lízingu
Zefektívnite svoje podnikanie vďaka operatívnemu lízingu

Zefektívnite svoje podnikanie vďaka operatívnemu lízingu

Počuli ste už o operatívnom lízingu? Táto zaujímavá služba vám môže ušetriť mnoho starostí a v konečnom dôsledku aj financií. K uzavretiu úspešného obchodu je však potrebný seriózny prístup z oboch strán.

Čo je operatívny lízing?

Operatívny lízing môže byť jednou zo služieb, ktorú môže firma outsourceovať. To v praxi znamená, že odovzdá aktivitu, ktorá primárne nesúvisí s hlavnou činnosťou spoločnosti, externému subjektu. Pri pojme operatívny lízing sa jedná o dlhodobý prenájom vozidla bez prevádzkových rizík. Služba je populárna najmä v krajinách ako Nemecko, Veľká Británia alebo Holandsko, no čoraz viac sa udomácňuje aj na našom trhu.

Operatívny lízing

Operatívny lízing

Je lepšie si vozidlo prenajať ako ho vlastniť?

Kúpa vozidla nie je práve lacnou záležitosťou. Jeho využiteľnosť je pritom diskutabilná. Len uvážte koľko času strávi auto len tak, bez úžitku odstavené. Vďaka operatívnemu lízingu si vozový park môžete prenajať s tým, že jeho vlastníkom ostáva lízingová spoločnosť. Zefektívnenie prevádzky, vysoký štandard kvality, optimalizácia nákladov – to sú momenty, ktoré vám táto služba prinesie. Nemusíte sa obávať žiadnych nepredvídaných výdavkov, mesačné náklady sú totiž pevne garantované.

Výhody operatívneho lízingu

Operatívny lízing sa vám však môže oplatiť aj z iných dôvodov. Najmä vtedy, ak ho budete riešiť so spoločnosťou Heartzlease. Keďže mať informácie je nanajvýš žiadúce, budete dostávať pravidelný report o prevádzkových nákladoch a stave vozidiel. Samozrejmosťou je ich priebežná obnova bez potreby vlastného kapitálu. Príjemným faktom je tiež to, že celú splátku za službu si môžete zapísať ako nákladovú položku, ktorá je ako taká daňovo odpočítateľná. V prípade núdze sa budete môcť spoľahnúť na nonstop cestnú asistenciu či možnosť získať náhradné vozidlo.

Scroll To Top