Free songs
Home / Komerčné články / Wellness a Spa znamená znovuzrodenie človeka
Wellness a Spa znamená znovuzrodenie človeka

Wellness a Spa znamená znovuzrodenie človeka

Každý z nás potrebuje občas doplniť stratenú energiu, oddýchnuť si od všedných starostí. Jednou z možností je zájsť si do wellness zariadení vybavených podľa aktuálnych trendov.

Veľké plavecké bazény, vírivky, teplé kúpele, sauny, masáže, kozmetické salóny. Toto pod skráteným názvom zdravie vďaka vode – sanus per aquam, pochádzajúcim z latinského jazyka je dnes nadmieru žiadané. Spoločnosti poskytujúce tieto rekreačné služby, medzi ktoré patrí ja luxusný hotel Grand Praha vo Vysokých Tatrách, sa majú veru čo obracať, aby vyhoveli tomuto v poslednom období čoraz populárnejšiemu trendu.

Grandhotel Praha - Tatranská Lomnica

Grandhotel Praha – Tatranská Lomnica

Dá sa povedať, že každý poskytovateľ wellness služieb si mimoriadne dáva záležať na tom, čo ponúka svojim klientom.Tí dnes cestujú po svete, majú príležitosť porovnávať a to, čo vidia, zažijú vonku, pýtajú následne aj tu u nás doma.

Veľké plavecké bazény, vírivky, masáže, umelé vlnobitie, dokonca pravá morská voda, to dnes už asi neočarí nikoho, skôr sa to berie za úplnú samozrejmosť, akýsi povinný štandard.

Ponorte sa do čarokrásnej slovenskej prírody

Čo nové sa dá vymyslieť? Tak nad týmto si lámu hlavu mnohí naši odborníci. Prikláňajú sa k možnostiam Slovenska, k využívaniu tunajších zdrojov, tradícií, priamo tam, kde sa rekreačné služby ponúkajú. Iste všetci poznáte svetoznáme piešťanské bahno. Poskytlo inšpiráciu našim mnohým poskytovateľom rekreačných služieb. Medzi ktoré v súčastnosti patrí nielen návšteva takzvaných kúpeľných miest, ale napríklad aj taký wellness pobyt v Tatrách.

Voda v bazénoch sa používa priamo z lona matky prírody, mierne upravená, no iba do tej miery, aby v nej zostali zachované jej charakteristické hodnoty, stupeň mineralizácie a stopové prvky. Človek akoby sa ponáral do prírody, čerpal z nej jej silu – či už skutočnú vedecky doloženú, alebo v prenesenom význame slova. Nemenej dôležitý je však aj tvar, farba a vhodné umiestnenie bazéna.

Grandhotel Praha

Grandhotel Praha

Vychutnajte si neopakovateľné chvíle vo dvojici pri otvorenom bazéne

Veľmi obľúbený medzi čerstvo zamilovanými pármi je výhľad priamo z bazéna na intravilán krajiny, keď vodná hladina lemuje horný okraj bazéna a hneď za ním sa rozprestiera nádherná príroda tej-ktorej krajiny. Takýto exkluzívny relax vo dvojici pri mesačnom svite s fľaškou vychladeného sektu a vkusne naservírovaným ovocím vám zaručene príde vhod.

Sauna nikdy nevyjde z módy

Stále žiadanou wellness procedúrou je sauna – či už fínska, alebo tá tradičná s ochladzovacím bazénom poruke. Klient si po dohode nastaví akurátnu teplotu, použije brezové metličky, drevené sedáky či ležadlá. O blahodárnych účinkoch ani nemá význam polemizovať.

Pre tých menej znalých pripomíname, že vysoká teplota v saune spôsobuje potenie, prostredníctvom ktorého sa z ľudského tela vylučujú škodlivé látky, zabíjajú parazity, zlepšuje pružnosť pokožky a vôbec navodzuje upokojujúci a relaxačný stav. Následné otužovanie v studenej vode zlepšuje kondíciu ciev.

Parné sauny si taktiež našli svoje miesto vo wellnessovej ponuke. Tým, že sa polievajú horúce kamene, mení sa vlhkosť vzduchu, na čo ľudské telo reaguje znovu zvýšenou potivosťou.

Neoddeliteľnou súčasťou sú aj soľné výpary blahodárne pôsobiace na dýchacie cesty. Keby sme mali byť konkrétni, tak ľudia so zápalom horných dýchacích ciest, bronchitídou, zápalom nosných dutín, respiračnou alergiou si v tomto prípade naozaj prídu na svoje.

Tí najnáročnejší isto využijú bylinnú saunu, keď sa do ovzdušia vyparujú liečivé arómy. Vaše telo tak prestúpi ničím nenahraditeľná vôňa.

Masáž na tisíc spôsobov, stačí si len vybrať

Mimoriadne obľúbené sú masáže. Relaxačná predstavuje asi základ všetkých masáží. Masážne oleje pochádzajú z rôznych kútov sveta, a tak má zákazník na výber to, čo sa mu zažiada. Od citrusových plodov, škorice, medu až po živicu z ihličnanov.

Masáž pomáha svalovej únave, odbúrava prebytočné toxíny a vyživuje pokožku. Dodáva jej prirodzený vzhľad a vôňu. Atraktívnou novinkou sú masáže tradičnými drevinami – napríklad borovicovými paličkami.

Masáž

Masáž

Bez kozmetického salónu to na ženu ani neskúšajte

Ženy v hojnom počte využívajú kozmetické masáže, píling tváre, chrbta a dolných končatín. Zbavujú pokožku prebytočných odumretých buniek a zvyšujú celkovú imunitu organizmu. Obzvlášť vyhľadávanou procedúrou sú zábaly, ktoré prehrievajú celý organizmus.

Účinky zemitej látky prenikajú hlboko pokožkou, dostávajú sa až ku kĺbom, prinavracajú im pôvodnú funkciu. Niektoré masáže sa vykonávajú vonku, čo najbližšie k okolitej prírode. Samozrejme, iba v čase pekného a teplého počasia.

Nech sa páči, vytiahnite si svoj čajový lístok

Kto sa necíti na spomenuté procedúry, môže oddychovať v relaxačných salónikoch pri šálke horúceho mätového čaju. V ponuke sú, samozrejme, aj iné druhy podľa vášho želania. Vhodne vylúhovaný čaj dodá telu príjemné teplo, zbystrí myseľ a spríjemní sladké ničnerobenie.

Každá návšteva wellnessu sa vám započítava do budúcich zliav

Nie je žiadnym tajomstvom, že na wellness a spa sa poskytujú rôzne výhodné zľavy a akcie. Závisia od okolností, ročného obdobia, klientely a podobne. Darčekové poukážky sú spravidla lacnejšie, pretože platia pre dve osoby.

Taktiež objednávky online cez webové portály poskytovateľov wellness služieb vyjdú zákazníkov výrazne lacnejšie. Nehovoriac o tom, že verní zákazníci bývajú spravidla odmeňovaní a dostávajú zľavy na budúce procedúry. Byť verným zákazníkom sa oplatí. Pravidelné využívanie wellness služieb a pobytov vám prináša zisk.

Scroll To Top