Free songs
Home / Komerčné články / Lahodný nápoj z kávovej kapsuly
Lahodný nápoj z kávovej kapsuly

Lahodný nápoj z kávovej kapsuly

Dostali ste chuť na profesionálne pripravenú kávu, horúcu čokoládu alebo čaj? Na to, aby ste si ich vychutnali, ani nemusíte opúšťať domov. Stačí vlastniť kvalitný kávovar na kapsule a lahodný nápoj prevonia aj vašu domácnosť alebo kanceláriu.

Káva

Káva

Káva z kapsúl jednoducho a rýchlo

Počas dňa toho treba stihnúť mnoho, ale čas na kávu si párkrát za deň nájdeme vždy. Kto pije klasickú zalievanú alebo rozpustnú kávu, pravdepodobne jej prípravou nie je dvakrát nadšený. Kým sa do šálok nadávkuje správne množstvo kávy a zaleje sa vriacou vodou, v kuchyni môže vzniknúť menší neporiadok. Práve preto si domácnosti, ale i kancelárie zaobstarávajú kávovary na kapsule, ktoré prípravu kávy značne uľahčia a urýchlia. Káva z kávovej kapsuly chutí rovnako ako z kaviarne, ibaže vás vyjde podstatne lacnejšie. Podľa toho, akú silu nápoja preferujete, si volíte druh kávových kapsúl. Ak máte radi netradičné chute alebo z času na čas radi vyskúšate niečo nové, medzi kávovými kapsulami sa nájdu aj nápoje s príchuťou (vanilka, čokoláda, karamel, oriešok a i.) alebo obľúbené cappuccina, espressá macchiato, caffé latté. Prípravu nápoja z kávovej kapsuly zvládne úplne každý. Keď kávu pripravujete svojim návštevám alebo kolegom v práci, už sa viac nemusíte pýtať, koľko lyžičiek kávy a vody majú radi. Káva je v kávovej kapsule nadávkovaná v potrebnom množstve a aj do šálky natečie len požadované množstvo horúcej vody. Cukor a mlieko si môžete dopriať podľa vlastnej chuti.

Kávové kapsule pre rôzne systémy

Podľa toho, aký druh kávovaru vlastníte, si následne zaobstarávate napr. kávové kapsule pre systém Dolce Gusto, Lavazzu Blue, Tchibo Cafissimo, Nespresso alebo systém ekologických kapsúl, tzv. podov, preto je dobré vyberať si kávovar aj na základe obľúbenej značky kávy. Nespresso kávové kapsule sa používajú do Nespresso kávovarov a nájdete medzi nimi rozmanité druhy kávy, i tej ochutenej alebo bezkofeínovej. Okrem toho, že sú kávové kapsule označené stupňom intenzity, pri voľbe je rozhodujúce i to, či máte radi Robustu, Arabiku, miešané druhy kávy alebo kávovinové nápoje z čakanky a obilia. Stále trendovejšími sú ekologické kávové kapsule, ktorých používaním sa zároveň myslí na čistotu životného prostredia. Keďže sú jednotlivé nápoje balené v papieri, ktorý sa v prírode ľahko rozloží, nás pri príprave kávy nemusia trápiť výčitky svedomia z toho, že každou ďalšou prázdnou kapsulou sme sa pričinili o ďalší gram na skládke odpadov. Ekologické kávové kapsule obsahujú kofeínové, bezkofeínové i cereálne zmesi na prípravu horúcich i studených nápojov. Aj keď sa u vás doma alebo v kancelárii nepije káva často, je dobré si ju aspoň z času na čas pripraviť kvalitne, aby sme si ju o to lepšie vychutnali. Kávové kapsule vám v tejto misii pomôžu.

Scroll To Top