Free songs
Home / Móda a krása / Vlasy, pleť a telo / Vypadávanie vlasov
Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov – pohroma každej ženy. S vypadávaním vlasov by sa nechcela stretnúť žiadna žena, avšak bohužiaľ nevyhneme sa tomu. Čím sú ženy staršie, tým viac im začnú vlasy vypadávať. Ako však zabrániť extrémnemu padaniu vlasov? Povieme si čo je príčinou vypadávania a dáme vám zopár tipov ako zachovať bohatú korunku krásy. Nechajte sa inšpirovať.

Zastavte vypadávanie vlasov

Zastavte vypadávanie vlasov

Čo môže byť príčinou vypadávania vlasov?

Faktorov prečo nám vypadávajú vlasy môže byť mnoho. My vám však povieme tie najčastejšie príčiny padania vlasov. Okrem toho, že to môže byť aj genetickou poruchou, môže to byť aj nesprávnou starostlivosťou o vlasy a o pokožku hlavy. Medzi najčastejšie príčiny vypadávania vlasov zaraďujeme hormonálne problémy, problémy obličiek a štítnej žľazy, nedostatok minerálnych látok a samozrejme aj psychické faktory, napríklad stres. Našli ste si príčinu vypadávania vašich vlasov? Chcete si zachovať zdravé a husté vlasy? Radi by ste si prečítali zopár rád ako si s vypadávaním vlasov poradiť? My vám tieto rady poskytneme, len neprestávajte čítať.

Žihľavová kúra nielen z vonka ale aj z vnútra

Počuli ste už o zázračnej žihľave, ktorá dokáže zabrániť nadmernému padaniu vlasov? Stačí, ak si ju budete dávať vo forme tabliet, poprípade ju aplikujte pri umývaní vlasov. Nezabúdajte však aj na popíjanie žihľavového čaju, ktorý uzdravuje vaše telo zvnútra. Žihľava sa používa buď vo forme krému, oleja ale aj šampónu. Je na vás, ktorý prípravok si zvolíte. Verte, že každý jeden sa popasuje s problémom nadmerného vypadávania vlasov. Lokálne použitie prípravkov s výťažkami žihľavy však môže spôsobiť alergickú reakciu. Dávajte si na to pozor, radšej sa nechajte preventívne vyšetriť predtým ako budete nanášať prípravok zo žihľavy na pokožku vašej hlavy.

Odvar z lipového kvetu

Kvety zo stromu a predsa nám dokážu pomôcť pri padaní vlasov. Lipa a najmä jej odvar z jej kvetov dokáže zabrániť rednutiu vašich vlasov. Stačí len ak si dve – tri polievkové lyžice lipového kvetu prevaríte v pol litri vody. Odvar z lipy si následne scedíte a potom si stačí oplachovať pokožku hlavy práve týmto odvarom. Verte, že onedlho zbadáte výsledok.

Prijímajte potraviny bohaté na vitamíny a minerály

Niekedy aj nesprávna strava môže spôsobiť, že vaše vlasy začnú padať. Preto obohaťte svoj jedálniček o potraviny bohaté na zinok a selén. Nezabúdajte však aj na príjem potravín bohatých na vitamín A, B a C. Práve tieto vitamíny podstatne znižujú riziko rednutia vlasov. Čerstvé ovocie, zelenina, oriešky, ryby a vajcia nesmú chýbať vo vašom jedálničku. Z týchto ingrediencií si pripravte skvelé jedlo, ktoré vás nasýti a zároveň aj ochráni vaše vlasy pred padaním.

Scroll To Top