Free songs
Home / Komerčné články / Vykurovacia sezóna pomaly začína. Čo všetko sa deje s našim organizmom?
Vykurovacia sezóna pomaly začína. Čo všetko sa deje s našim organizmom?

Vykurovacia sezóna pomaly začína. Čo všetko sa deje s našim organizmom?

Medzi nami sa nenájde nikto, kto nemá rád letné mesiace – slnkom zaliate dni s príjemnými letnými tropickým teplotami. Predsa, či chceme, alebo nie, po lete prichádza jeseň a s ňou sa pomaly, ale isto musíme pripravovať na vykurovaciu sezónu. Popoludnia budeme tráviť v prekúrených miestnostiach. Ranné vetranie bude takmer nemožné realizovať dlhšie ako päť minút kvôli dymu navôkol. Čo všetko sa ale deje s našim organizmom s príchodom vykurovacej sezóny?

Vplyv stresu

Po prebudení sa cítime, ako keby sme ani nespali

Keď ráno pristúpime k svojim plastovým oknám a otvoríme ich dokorán, pri pohľade von budeme mať pocit, že je ešte len večer a mali by sme ísť späť do postele. Jeseň je pochmúrnejšie obdobie, ale svojou farebnosťou nás vie niekedy dostať. Nie však ráno, kedy je tma a ani po príchode z práce, kedy je čo? No predsa zase tma. Deň sa skracuje a my máme chuť stále spať.

Náladu meníme častejšie ako ponožky

Môže za to najmä jesenná depresia, ktorej sa niekedy nevyhneme. Niekedy sa dokážeme rozčúliť aj vtedy, keď sedíme v aute v garáži a uvedomíme si, že sme si neotvorili garážovú bránu a neostáva nám nič iné, len vystúpiť z auta a otvoriť si ju. Snažte sa myslieť pozitívne a nenechajte sa rozhodiť takýmito maličkosťami. Veď život je gombička!

Imunita je oslabená

Sme náchylnejší na choroby a aj obyčajné kýchnutie môže znamenať nachladnutie a neskôr chrípku. Dopujte sa vitamínmi C, pite bylinkové čaje, doprajte si veľa medu, pohybu, ale hlavne obliekajte sa poriadne. Len obyčajné „ofúknutie“ vás môže na pár dní pripútať na lôžko.

Scroll To Top