Free songs
Home / Komerčné články / Vybavujeme šatňu
Vybavujeme šatňu

Vybavujeme šatňu

Či už vybavujete šatňu pre vašich klientov alebo zamestnancov, pravidlá ako postupovať pri výbere nábytku sú takmer také isté. Aké máte pri vybavovaní šatní možnosti? S akým nábytkom musíte v šatni počítať? Ak by ste radi poznali odpovede na tieto otázky, prečítajte si nasledujúce riadky.

Šatňa

Šatňa

Aké otázky si pri zariaďovaní šatní položiť?

Ešte skôr, ako sa vrhnete do vybavovaní šatne, mali by ste si dobre rozmyslieť odpovede na nasledujúce otázky. Až po ich zodpovedaní môžete začať s vyberaním nábytku.

  • Ako je šatňa veľká?
  • Koľko ľudí sa musí do šatne zmestiť?
  • Koľko skriniek budem v šatni potrebovať?
  • Ak by došlo do skrinky maximálne množstvo ľudí, dokážem zaistiť každému skrinku?

Podľa toho, ako ste si odpovedali na otázky, môžete začať vyberať. Ak zariaďujete šatňu pre zamestnancov, teda s istotou viete, koľko ľudí bude šatňu využívať, máte predsa len o niečo jednoduchšiu pozíciu. Podľa dispozície miestnosti si zvolíte typ šatníkových skríň. Výber je naozaj veľký. Vyrába sa veľké množstvo rôznych druhov zváraných šatníkových skríň s rôzne veľkým úložným priestorom.

Vybrať si môžete medzi klasickými obdĺžnikovými šatníkovými skriňami, skriňami, ktoré sú zostavené z niekoľkých boxov – šatníkové boxy – a od toho sa odvíja veľkosť jednotlivého boxu, medzi samostatne konštruovanými skrinkami, alebo práve setmi s niekoľkými boxami.

To, či budú skrinky z oceľového plechu, alebo s drevenými dvierkami je čisto na vašich preferenciách. Plechové sú lacnejšie a odolnejšie na opotrebenie. Drevené sú však obecne považované za esteticky krajšie kúsky.

Farebný výber skriniek by mal korešpondovať s výzorom miestnosti a mal by ju celkovo doplňovať.

Šatníková skriňa s lavicou

Šatníková skriňa s lavicou

Čo ďalšieho v šatni nemôže chýbať?

Šatníkové skrine sú samozrejme základ, ale len s nimi by ste veľa parády neurobili. Musíte myslieť na to, že je potreba niekam si odložiť aj topánky a tiež na maximálny komfort pri prezliekaní. Preto šatníkové skrine doplňte o:

  • Botníky
  • Šatníkové lavice
  • Prípadne zámky

Čo sa týka lavíc, môžete si vybrať klasickú lavicu. O veľa viac praktickejšia je však lavica pod šatníky, na ktorú vďaka jej premyslenej konštrukcii môžete umiestniť šatníkovú skriňu.

Vybavte šatňu tak, aby ste maximálne využili jej priestor a svojim zamestnancom alebo klientom tak pripravili pohodlné prezliekanie s dostatkom miesta na ich veci.

Scroll To Top