Free songs
Home / Bývanie / 3 spôsoby, ako si opticky zväčšiť spálňu
3 spôsoby, ako si opticky zväčšiť spálňu

3 spôsoby, ako si opticky zväčšiť spálňu

Spálňa je miesto, kde sa po únavnom pracovnom dni opäť radi vraciame. Čaká nás relaxovanie pod teplučkým paplónom. Ak však máte problém zmestiť sa do vašej spálne a viete, že musíte niečo vymyslieť, aby ste ju zväčšili, poradíme vám. Čo teda robiť, aby aj vaša spálňa vyzerala v skutočnosti väčšie?

Presvetlenie

Spálňu opticky zväčšíte presvetlením. Odporúčame vám poodostierať žalúzie, závesy, pridať viac lampičiek a zrkadiel. Vďaka tomuto miestnosť opticky zväčšíte a zároveň aj presvetlíte. Steny laďte v bledších farbách. V žiadnom prípade nesiahajte po tmavých odtieňoch, ktoré miestnosť len zmenšujú.

Menej odkladacieho priestoru

Možno sa nebudete s týmto názorom stotožňovať, ale ak si v malej spálni zredukujete skrine, resp. odkladacie priestory, miestnosť presvetlíte. Ak sa vám dá a umožňuje vám to priestor, dajte si vstavanú skriňu radšej do predsiene, poprípade do obývačky. V spálni majte len jednu komodu, nočné stolíky, posteľ a keď tak, odkladacie poličky, kde si môžete dať fotografie svojich blízkych.

Pravidelne upratujte

A na záver to najdôležitejšie – upratujte pravidelne. Keď si budete nechávať bordel na posteli, na nočnom stolíku a na stoličke, kde si dokladáte nosené oblečenie, miestnosť bude vyzerať preplnene a neútulne. Buďte preto správnou gazdinkou a upratujte pravidelne.

Scroll To Top