Free songs
Home / Bývanie / Viete, aké bývanie letí v roku 2015?
Viete, aké bývanie letí v roku 2015?

Viete, aké bývanie letí v roku 2015?

K eď si zariaďujete bývanie, snažíte sa vždy vybrať zariadenie podľa toho, čo je trendy v daný rok. Výhodou však je, že ak vaše zariadenie bytu ostane rovnaké aj pár rokov, nikto vám nepovie, že je nemoderné. Nábytok a dekorácie nie sú zvoncové gate, aby vám niekto hovoril, že toto sa už nenosí. Ak si zariaďujete bývanie práve teraz, máme pre vás niekoľko tipov, čo je trendy v roku 2015. Ak si ho práve teraz nezariaďujete, čítajte ďalej a inšpirujte sa tiež, drobný facelift domácnosti podľa súčasných trendov nie je nikdy na škodu.

Čo je trendy v roku 2015

Čo je trendy v roku 2015

Aký materiál vybrať?

Rok 2015 je význačný dvomi zaujímavými kombináciami prvou je drevo a kameň, druhou opäť kombinácia dreva tentokrát s kovom. Aké odtiene dreva ale odporúčajú špičkoví dizajnéri? V kurze je recyklované svetlé, morené drevo a taktiež aj exotické druhy dreva. V prípade kovov je najväčším lákadlom roku 2015 meď resp. kovy s medenou farbou, ktoré vlejú do vašich domovov príjemné hrejivé teplo, musíte však dávať pozor, aby ste to s týmto kovom neprehnali, pretože všetkého veľa škodí.

Zlato je po medi ďalším kovom v poradí, ktorým nič nepokazíte, práve naopak – dodáte príbytku luxusný nádych. Samozrejme, ani v tomto prípade to nesmiete prehnať. Kombinácia tmavého exotického dreva s blyštivým zlatom, pohladí  a zaujme nejedny oči. Kameň zastupujú obľúbený biely mramor a granit. Skúste vytvoriť za pomoci týchto materiálov nádherné veľkolepé industriálne priestory, ktoré sú výnimočné svojim minimalizmom, veľkým priestorom a kombináciou rôznych štýlov.

Aké farby sú trendy?

Farbou roka bola dizajnérmi zvolená vínová farba, ktorá pôsobí luxusne a elegantne. Farby, ktoré roku 2015 tiež diktujú trendy, sú horčicová, všetky odtiene fialovej, ružová a sýto modrá. A dokonca aj zelená. Ale trochu trochu inak zelená, ako by ste si mohli myslieť – sú ňou rastliny. Rok 2015 sa teší z návratu prírody do interiérov. Rastliny vdýchnu vášmu bývaniu  škandinávsky feeling a nemusíte nimi vôbec šetriť. Nebojte sa ako pri medených dekoráciách a doplnkoch, že to môžete s rastlinami prehnať.

Kombinujte štýly

Nebojte sa kombinovať dva rôzne štýly – moderný nábytok s klasickými doplnkami alebo opačne. Práve kombináciou moderného a retro štýlu dosiahnete výnimočný priestor. Tak ako v móde sa dnes kombinuje nekombinovateľné – šaty a tenisky, tak isto sa aj pri zariaďovaní bývania kombinujú zdanlivo nekombinovateľné veci – skombinujte starú ošúchanú komodu po starých rodičoch s modernými stoličkami a barokovou posteľou. Nebojte sa toho, dnešná móda praje odvážnym. Okrem štýlov kombinujte aj rôzne vzory, materiály, buďte aj vy odvážny a dodajte svojmu interiéru jedinečný štýl.

Scroll To Top