Free songs
Home / Cestovanie / Váš dovolenkový zoznam

Váš dovolenkový zoznam

Pred dovolenkou často zažívame zmiešané pocity. Radosť sa totiž prirodzene mení na strach zo samotnej cesty, alebo z toho, či sme na niečo dôležité nezabudli. Pre všetky prípady je preto dobré zostaviť si zoznam, čo všetko treba vybaviť, ale aj zbaliť. Do dovolenkovej nálady sa takto dostanete oveľa skôr.

Balenie kufrov sa často podobá na chaos. V zhone do neho hádžeme všetko čo sa nám javí aj len vzdialene dôležité. Keď však tento kufor chcete zatvoriť, alebo ho postavíte na váhu, zistíte, že ste to poriadne prehnali. Celý kufor tak musíte vybaliť a začať odznova, a to pod ešte väčším tlakom. Balenie kufrov by sme nemali nechávať na poslednú chvíľu. Pokojne s tým začnite aj o deň skôr, drobnosti ako zubné kefky môžete do kufra predsa vložiť aj neskôr.

Na čo všetko nezabudnúť?

Najdôležitejšie sú dokumenty. Skontrolujte platnosť občianskeho preukazu, či pasu, zabaľte si aj ich kópie. Tie sa Vám budú hodiť v prípade straty, či krádeže. Nezabudnite na vodičský preukaz, najmä ak plánujete malý výlet autom. Samozrejmosťou sú letenky, voucher a podklady od cestovnej kancelárie. Dôležité je aj poistenie, prípadne víza.

Ak cestujete autom, musíte mať aj všetky doklady k nemu. Zistite si čo všetko potrebujete nielen v krajine kde budete dovolenkovať, ale aj v krajinách, cez ktoré budete prechádzať.

Čo dať do kufra?

V našej batožine prevláda oblečenie, topánky a doplnky. Zbaliť si musíte nielen krátke tričká, nohavice, plavky, či šaty, ale aj spodnú bielizeň, ponožky, pyžamo, klobúk. Nezabúdajte ani na sveter, bundu aj dlhé nohavice, počasie Vás tak nezaskočí. Hodiť sa Vám budú aj tenisky a sandále. Počet týchto nevyhnutných kúskov zvážte, aby ste nemuseli na dovolenke prať, ale aj aby ste niektoré nevybalili opäť až doma.

Často zabúdame na drobnosti, ktoré na dovolenke chýbajú. Sú to napríklad uteráky, či posteľná bielizeň (záleží na druhu pobytu), repelent, samozrejmosťou sú opaľovacie prípravky, vreckový nožík, otvárač na konzervy a víno, vreckové šitie, papierové vreckovky a toaletný papier, slovník, mapa, manikúra, igelitové vrecká (na špinavú bielizeň aj na odpadky) a napríklad aj dáždnik. Ak cestujete s deťmi, alebo priateľmi o zábavu sa postará spoločenská hra.

Tento zoznam je len návodom, ktorý si môžete plne prispôsobiť vlastným potrebám a typu dovolenky. Pomôže Vám, aby ste na nič nezabudli.

Scroll To Top