Free songs
Home / Nezaradené / Top 7 najnavštevovanejších miest v roku 2015
Top 7 najnavštevovanejších miest v roku 2015

Top 7 najnavštevovanejších miest v roku 2015

Ak hľadáte skryté perly, ktoré navštívi len pár turistov za rok, neotvorili ste správny článok. No ak chcete vedieť, ktoré mestá boli pre turistov najatraktívnejšie, prečítajte si zoznam 7 najnavštevovanejších miest na svete.

7. Singapur

Takmer 12 miliónov zahraničných turistov navštívilo tento mestský štát plný luxusu a noblesy, ale zároveň aj domov jedného z najväčších námorných prístavov. Nie je to tak dávno, čo Singapur trpel korupciou, mnoho jeho obyvateľov bolo negramotných a dnes patrí medzi absolútnu svetovú špičku. Aj v turistickom ruchu.

 

shutterstock_178012379

6. New York

Z Veľkého jablka sa rozhodlo v roku 2015 odhryznúť až 12,3 milióna zahraničných turistov. New York je síce mesto, z ktorého vás bude bolieť krk, ale jeho návšteva za to stojí – Manhattan, Socha slobody, mosty a aj skvelá pouličná kuchyňa.

5. Istanbul

Istanbul je mesto, ktoré leží na dvoch kontinentoch – Európa a Ázia. Európska časť je krajšia a aj viac navštevovanejšia, pretína ho úžina Bospor, cez ktorú vedie most do ázijskej časti. V roku 2015 bolo zvedavých na jeho krásne mešity a atmosféru 12,5 milióna turistov.

4. Dubaj

Mesto, ktoré vyrástlo uprostred púšte a ničoho patrí medzi tie najbohatšie na svete. A zarobiť ešte viac mu pomohlo viac ako 14 miliónov zahraničných turistov. Dubaj je mesto plné superlatívov – najvyšší hotel, najväčší prístav či najvyššie položený tenisový kurt na svete.

3. Paríž

V minulom roku až 16 miliónov turistov zlákala v minulosti zatracovaná a dnes zbožňovaná Eiffelova veža, zámok vo Versailles, Notre Dame či moderná štvrť La Defense. Hlavné mesto Francúzska je známe aj svojím skvelým jedlom, vínom a vychutnávaním si života.

2. Bangkok

Hlavné mesto Thajska je turistickým rajom nielen vďaka nízkym cenám, životu na uliciach, ale aj majestátnym chrámom a skvelému pouličnému jedlu. Aj preto sem v roku 2015 prišlo viac ako 18 miliónov zahraničných turistov.

1. Londýn

Víťazom sa stáva hlavné mesto Veľkej Británie. Hrdý a krásny Londýn v roku 2015 navštívilo 19 miliónov zahraničných turistov. Jeho najväčšími lákadlami sú bezpochyby Buckinghamský palác, Tower bridge, Big Ben, London Eye či Hyde park. A čo vy, už ste navštívili niektoré z týchto miest?

Scroll To Top