Free songs
Home / Zdravie / Starajte sa o svoj najväčší orgán – pokožku
Starajte sa o svoj najväčší orgán – pokožku

Starajte sa o svoj najväčší orgán – pokožku

Žiadna z nás by iste nepohrdla profesionálnou starostlivosťou, či už ide o pleť, vlasy, alebo oblečenie. Z časového, no najmä finančného hľadiska si však musíme vystačiť aj s vlastnými vedomosťami o tom, čo nám pristane, ale najmä o tom, čo je pre nás vhodné.

Starajte sa o svoju pokožku

Starajte sa o svoju pokožku

Make-up sa stal naším verným spoločníkom. Bez neho väčšina z nás nevykročí z dverí svojho bytu, no podstatný je nielen výber správnej značky ale jeho kvality. Počas dňa, či už ste v práci, alebo sa chystáte večer na párty s priateľmi, nie je dôležité len či ste dokonalo nalíčená. Od mladosti, kedy začneme používať aj tieto prípravky by sme teda mali dbať najmä na ich následné, a tiež dôkladné odstránenie.

Toto by sme mali dať do vienka už našim dcéram, aby sa nemuseli neskôr trápiť s nepeknými vyrážkami, škvrnami, unavenou pleťou, či dokonca predčasnými vráskami. Vieme však aj my, ako sa treba správne odlíčiť?

V prvom rade by sme nalíčené nikdy nemali ísť spať. Nech už ste akokoľvek unavená, pleti tým veľmi uškodíte a následne bude neskoro rozčuľovať sa nad nedokonalosťami. Odlíčiť treba celú tvár, no aj dekolt a krk. Tieto časti tela majú rovnakú pokožku ako je na tvári, a tak si zaslúžia aj rovnakú starostlivosť. Vybrať však treba aj vhodný prípravok, ktorý voľte podľa typu pleti.

Nevynechajte žiadnu časť tváre, no nesnažte sa všetko zmyť len pomocou tlaku. Pleť je citlivá, a tak si môžete takto spôsobiť aj značne problémy. Spoľahnite sa skôr na správne prípravky a dobrú techniku. Na vatový tampón naneste potrebné množstvo – ani veľa ani málo, a priložením a následnými jemnými pohybmi rozpustite a zmyte všetky nečistoty.

Pozor však aj na nové oblečenie. Aj to môže spôsobiť nepríjemné až závažné kožné ochorenia. Aj keď toto oblečenie vyzerá čisto, vedzte, že pri výrobe boli použité rôzne chemikálie, a nie vždy bola látka, či samotný výrobok aj následne vypraný. Taktiež, ak si predstavíte, že než sa dostalo tričko, či rifle do Vašej skrine prešli náročnou cestou, špinavými skladmi a v neposlednom rade aj viacerými skúšaniami celkom cudzích osôb, iste svoj zámer obliecť si novú vec bez predošlého vyprania, prehodnotíte. Odborníci totiž varujú, že s podobným prístupom môžete veľmi ľahko chytiť napríklad vši, svrab, ale aj infekčné ochorenia. A to nie je príjemná predstava, čo poviete.

Scroll To Top