Free songs
Home / Sex a vzťahy / Manželstvo / Skôr než sa postavíte pred oltár
Skôr než sa postavíte pred oltár

Skôr než sa postavíte pred oltár

Do chomúta vstupujeme podstatne neskôr ako v minulosti, no aj tak sa takmer každé druhé manželstvo končí rozvodom. Dôvod môže byť ten, že sa len neradi prispôsobujeme niekomu inému a neraz do manželstva vstupujeme s ružovými okuliarmi na nose.

Skôr než sa postavíte pred oltár

Skôr než sa postavíte pred oltár

Často si však volíme rozvod aj pre drobnejšie nezhody, čo bolo najmä v minulosti nemysliteľné, a aj zásadnejšie problémy sa riešili inak a nie ukončením vzťahu. Sme jednoducho zvyknutí, že všetko musí ísť podľa našich predstáv. Manželstvo, ale aj celkovo vzťah partnerov, je založený na kompromisoch. Nečakajte teda, že Vaša zamilovanosť pretrvá roky. Prvotné vzplanutie rýchlo vyprchá, no na samotnej láske sa dá pracovať.

Ešte pred tým než sa postavíte pred oltár, si uvedomte zlozvyky, nielen tie partnerove, ale aj tie svoje vlastné. V každom vzťahu by mala byť dôvera a najmä úprimná komunikácia. Muži samozrejme uprednostňujú rozhovory bez emócií, no to robí problém nejednej žene. Nebráňte sa však tomu a hovorte nielen o bežných maličkostiach, ale aj o závažných otázkach. Ak Vás partner niečím nahnevá, povedzte mu to. Opäť nie je dobré podľahnúť vlastnému temperamentu, no neduste to v sebe. Ak sa to bude nabaľovať, neskôr vybuchnete ako sopka. Následky tak budú nezvratné.

Pre šťastné manželstvo je teda potrebné robiť ústupky, a to z každej strany. Rovnako dôležité však je nájsť toho pravého. Každý sme iný, no niektoré jeho vlastnosti Vás budú stáť viac energie a iné Vám zasa môžu uľahčiť spoločný život. Dôležitá je už spomínaná komunikácia. Ak Vášho partnera zaujíma Váš názor a vie Vás vypočuť, vzťahu to len prospeje. Je však dôležité aj to, aby vedel povedať aj to, čo si myslí. Nemusíte mať nutne rovnaký pohľad na všetko, musíte sa len navzájom rešpektovať.

Obchádzať by sme nemali ani jeho schopnosť riešiť problémy. Ak aktuálne žiadne nemáte, je takmer isté, že sa skôr, či neskôr nejaké objavia. Často však až po svadbe zisťujeme, či je schopný postaviť sa problému a či len pred všetkým nestrká hlavu do piesku. V čase zamilovanosti fungujete takmer ako jeden organizmus. Po čase sa to však prirodzene zmení, no tu musí nastúpiť dôvera. Prehnaná žiarlivosť vie rozbiť každý vzťah, ak Vám teda partner nedal dôvod, zamyslite sa prečo mu nedokážete dať svoju dôveru. Ideálny vzťah neexistuje, no mala by v ňom byť láska, porozumenie, tolerancia aj dôvera. Stereotyp nastane v každom vzťahu, no hľadať riešenia by ste mali spoločne.

Scroll To Top