Free songs
Home / Komerčné články / S čím by ste mali počítať, ak pracujete v kancelárii?
S čím by ste mali počítať, ak pracujete v kancelárii?

S čím by ste mali počítať, ak pracujete v kancelárii?

Mnohí z vás určite premýšľali nad tým, aké by to bolo, keby ste pracovali v kancelárii. Sedeli by ste za počítačom, nenarobili by ste sa fyzicky a ešte by ste za to mali zaplatené. Práca v kancelárii má množstvo výhod, to si nebudeme popierať. Má však aj nejaké nevýhody, ktoré by ste nemali s určitosťou prehliadať.

Bolesti chrbta a krčnej chrbtice

Spočiatku ich nemusíte pociťovať. Po nejakej dobe sa však začnú objavovať. Tieto problémy môžete pripisovať náročným domácim prácam, poprípade rekonštrukcii v domácnosti. Bolesť chrbta sa však môže objaviť aj pri dlhom sedení v kancelárskom kresle. Robievajte si preto pravidelné prestávky. Meňte polohy. Prejdite sa po kancelárii. Hlavne neseďte celých osem hodín na jednom mieste. Aj také minutie tonerov Brother v kancelárskych tlačiarňach môžete využiť v prospech svojej chrbtice. Vstanete a pôjdete ich vymeniť za nové.

Bolesti hlavy a očí

Nielen s bolesťami chrbtice by ste mali počítať, keď začnete pracovať v kancelárii. Aj bolesť hlavy a najmä očí sa môže časom prejaviť najmä, ak väčšinu pracovného času pozeráte do monitora počítača. Nezabúdajte na očnú gymnastiku; chodievajte pravidelne na kontroly k očnému lekárovi, ktorý vám pomocou prístrojov dokáže skontrolovať očný tlak, ktorý môže neskôr spôsobiť ešte väčšie komplikácie.

Ani pokles vašej produktivity neohrozí vašu pracovnú pozíciu tak, ako bolesť chrbta, hlavy a očí. Starajte sa o svoje zdravie aj keď myslíte, že práca v kancelárii vás ohrozuje. Verte, ohrozuje. Vo voľnom čase skúste ignorovať počítač a svoj smartfón. Vyhýbajte sa internetu a keď budete napríklad potrebovať porovnať tonery Panasonic s inými, radšej si zájdite priamo do predajne a spýtajte sa predajcu.

Scroll To Top