Free songs
Home / Zdravie / Pitný režim – staráme sa oň dostatočne?
Pitný režim – staráme sa oň dostatočne?

Pitný režim – staráme sa oň dostatočne?

Pitný režim. Každý jeden z vás ho dodržiava ináč, avšak otázkou je, či sa oň správne staráte. Naše telo, presne ako kvietky, potrebuje vlahu na to, aby rástlo. Nepravidelným dopĺňaním tekutín sa naše telo scvrkáva, čiže pôsobí nezdravo. Vy však chcete, aby prekvitalo! Potom dávajte pozor a nechajte si poradiť od nás. My vám napovieme ako sa máte správne starať o svoj pitný režim.

Dodržujte pitný režim

Dodržujte pitný režim

Pite aj vtedy, keď necítite smäd!

Túto frázu ste počuli určite nejedenkrát. Dodržiavate to alebo ste len mávli rukou nad touto vetou? Niektorí tak, niektorí tak. Avšak čo je správne? Treba piť len vtedy, keď zacítite sucho v krku alebo treba piť aj vtedy, keď ešte nepociťujete pocit smädu? Správna je druhá možnosť – piť aj vtedy, keď nepociťujete smäd.

Otázkou však je k čomu je dobrá voda a prečo ju musíme neustále dopĺňať.

Prečo treba piť tekutiny?

Vedeli ste o tom, že voda tvorí až 60% hmotnosti nášho tela? U detí je to trošku inak – u detí dokonca tvorí až 70%. Voda je prirodzenou súčasťou, ktorú však vylučujeme buď močením alebo potením. Práve preto, že ju vylučujeme ju musíme neustále dopĺňať. V letných mesiacoch je prirodzené, že sa potíte omnoho viac ako v zimných, Možno nemáte pocit smädu, avšak vášmu telu voda chýba. Práve preto by ste ju mali neustále dopĺňať.

Čo však treba piť, aby ste uhasili smäd a doplnili si tekutiny?

Nepite sladkú vodu!

Jednoznačne sa vyhýbajte sladkej vode. Tá váš smäd nezasýti! V letnej sezóne vám na záhradke alebo v kvetináči kvitnú bylinky. Čo tak si z nich spraviť čaj? Mäta, medovka, materina dúška, poprípade ich mix uhasí váš smäd a doplní do vášho tela potrebné tekutiny. Tekutiny si dôležité aj na správne fungovanie srdca a mozgu. Ak však neobľubujete čaj, stačí ak si doplníte tekutiny obyčajnou čistou vodou z vodovodného kohútika.

Dávajte si pozor, nezanedbávajte váš pitný režim. Nedostatok tekutín sa odzrkadli na orgánoch vo vašom tele a aj na samotnom vzhľade. Preto pite, pite a ešte raz pite veľké množstvo tekutín!

Scroll To Top