Free songs
Home / Komerčné články / Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!
Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Kedysi boli pánske vesty výhradne súčasťou elegantných oblekov. Móda sa však veľmi rýchlo vyvíja a mení, takže dnes sú už obľúbenou súčasťou aj športového štýlu obliekania. Vďaka svojej funkčnosti sú veľmi praktické a páni ich radi nosia aj kvôli štýlu a vzhľadu.

Pánska vesta

Pánska vesta

Pánske vesty a ich história

Pánske vesty sú jednými z neveľa súčastí odevu, u ktorých sa presne vie, kedy sa objavili. Zaviedol ich anglický panovník Karol II. a prehlásil ich za súčasť správneho oblečenia. V priebehu 17. storočia sa pánske vesty stali úplne bežnými kúskami pánskeho odevu. V tom čase boli módne farebné a bohato zdobené pánske vesty. Koncom 19. storočia sa stali neoddeliteľnou súčasťou novovznikajúceho klasického obleku, neskôr však prestala byť nutnosťou.

Spestrenie každého šatníka

Pánske vesty by vo vašom šatníku ale nemali chýbať, dokážu ho totiž príjemne spestriť a obohatiť. Môžu ich nosiť muži každého veku pri rôznych udalostiach a tiež aj na celodenné nosenie. Vhodné sú do práce, školy i na voľný čas. Pánske vesty robia z mužov elegánov. A napríklad v prípade ženícha z neho spraví muža číslo jeden už na prvý pohľad.

Nielen ako súčasť obleku

Nejde však len o tie, ktoré sú súčasťou pánskeho obleku. Môžete siahnuť aj po rôznych iných druhoch. Napríklad po pletených vestách, ktoré už dávno nepatria len do šatníkov starých otcov. Pokojne si ich oblečte ku klasickým nohaviciam i rifliam. Zimné pánske vesty oceníte aj ako náhradu bundy, väčšinou v čase jesene alebo na jar, kedy teplota neklesá pod bod mrazu. Otužilejší páni si ju pokojne môžu obliecť aj v zimných mesiacoch. Súčasťou športových pánskych viest sú aj rôzne nášivky, logá, nápisy, vrecká i kapucne. Medzi nimi nájdete i tie, ktoré sú odolné voči vode i vetru, takže športovcov ochránia pred prechladnutím.

Foto: Bigstockphoto

Scroll To Top