Free songs
Home / Cestovanie / New York – neobyčajné mesto

New York – neobyčajné mesto

Radi objavujete svet? V dnešnej dobe máte oveľa viac možností ako kedysi. Máte možnosť vyraziť takmer kamkoľvek Vás to ťahá a to rýchlosťou o akej sa našim predkom ani nesnívalo.
Vďaka leteckej doprave je svet pospájaný spleťou vzdušných čiar. Vďaka tomuto druhu dopravy sa dostanete z jedného konca sveta na druhý za pár hodín či dní.

Vďaka pokroku sa aj tento druh cestovania stáva prístupnejší čoraz väčšiemu počtu ľudí. Na dlhé trasy netreba plánovať týždne ako tomu bolo kedysi. Na odľahlé miesta Zeme sa síce bežnými linkami nedostanete avšak lietadlom sú dostupné aj inak nedobytné krajiny a ostrovy.
Ak Vás však láka pulz veľkomesta a nie opustený ostrov niekde v Tichomorí, určite si vyberiete z množstva už aj pre nás lacných leteniek.

Môžete si tak dohodnúť stretnutie napríklad v Londýne, Paríži ale napríklad aj New Yorku. Ak je to práve toto nezvyčajné mesto, ktoré Vás láka, nemusíte váhať. New York ako cieľ cesty ponúkajú rôzne letecké spoločnosti. Ak aj vy túžite vidieť Sochu slobody, navštíviť Broadwayský muzikál alebo sa len poprechádzať po stopách Carrie Bradshaw z filmu Sex v meste máte jedinečnú príležitosť.

New York patrí medzi najľudnatejšie mestá sveta a je to tiež mesto, ktoré nikdy nespí. Za videnie stojí aj Empire State Building a iné z najväčších mrakodrapov v krajine.
Aj keď ide o jedno z najväčších a najrušnejších miest sveta do prírody to jeho obyvatelia nemajú až tak ďaleko. Aj ako turista by ste si s určitosťou nemali nechať ujsť Central park. Tento sa nachádza priamo v centre mestskej časti Manhattan a je to najnavštevovanejší mestský park v Spojených štátoch.

Okrem parkov, mrakodrapov a divadelných predstavení si prídu na svoje aj tí čo radi míňajú peniaze a to na Fifth Avenue na ktorej sa nachádzajú luxusné obchody svetoznámych značiek.
Ak túžite zažiť a vidieť toto výnimočné mesto neváhajte a urobte to.

Scroll To Top