Free songs
Home / Cestovanie / Naplánujte si dovolenku podľa Vašich predstáv

Naplánujte si dovolenku podľa Vašich predstáv

Konečne sa deťom začali prázdniny, a celá rodina sa chystá na vytúženú letnú dovolenku. Jej plánovaniu by ste však mali venovať viac času ako pri prezeraní katalógov. Ak ste sa už dostali do zariadenia, ktoré veľmi nespĺňalo Vaše očakávania, určite ste si tento rok pozreli minimálne hodnotenie hotela.

Rôzne ubytovacie zariadenia ponúkajú rôznu úroveň služieb, no aj tak zväčša pozeráme na cenu a tak naše očakávania trochu klesajú. Vhodný kompromis však môžete nájsť aj v tohtoročnej ponuke cestovných kancelárií.

Vo väčšine prípadov však naša letná dovolenka vyzerá ako leňošenie na pláži, či pri hotelovom bazéne. Využívať takýmto spôsobom služby all inclusive je síce príjemné, no takáto dovolenka Vám ubehne ako voda a okrem pekného opálenia si veľa zážitkov a spomienok neodnesiete. Ak už zaplatíte takú sumu za dovolenku, mali by ste si nájsť čas aj na spoznanie okolia, kultúry a histórie, alebo domácej kuchyne. Samozrejme, nie všade je možné a najmä bezpečné potulovať sa uličkami mesta, no ak sa chystáte dovolenkovať napríklad v Chorvátsku, Taliansku, Grécku, Španielsku, alebo iných krajinách EÚ, určite sa nemusíte skrývať len v hoteli.

Ak chcete na dovolenke aj niečo zažiť, určite sa na to oplatí myslieť už pri jej výber. Ak cestujete s deťmi, zväčša sa prispôsobujete im. Hotely, ktoré ponúkajú rodinný oddych nájdete aj v aktuálnej ponuke. Deti sa tak môžu vyšantiť nielen pri hotelovom bazéne, či na plážových atrakciách, ale často sú v blízkosti aj iné zábavky pre deti.

Iný výber zvolíte, ak cestujete vo dvojici, či v partií kamarátov, no tu sa oplatí navštevovať nielen nočné kluby a bujarý nočný život. Dvojica vyhľadáva najmä romantiku, no nemusí to byť len zabudnutá divoká pláž. Vyskúšajte aj romantickú večeru miestnych špecialít, alebo sa len tak túlajte úzkymi uličkami na okraji mesta. Vyhnete sa tak rušným uliciam plných turistov, a teda aj vreckovým zlodejom.

Scroll To Top