Free songs
Home / Cestovanie / Letenky Rím

Letenky Rím

Večné mesto. La citta eterna. Aj tak býva pomenované hlavné mesto Talianksa – Rím. V minulosti bolo toto mesto dokonca metropolou sveta. Počas svojej takmer 2800-ročnej histórie bolo sídlom Starovekého Ríma, pápežských štátov, Taliankeho kráľovstva a Talianskej republiky. V súčasnosti tu žije okolo 2,5 milióna obyvateľov a na jeho území sa nachádza najmenší samostantný nezávislý štát – Vatikán.Rím je pre Vás tým správnym miestom, pokiaľ milujete historické pamiatky, námestia, fontány či múzeá. Určite každý z Vás už počul o Koloseu, Bazilike sv. Petra, Sixtínskej kaplnke, Námestí svätého Petra a Benátskom námestí. Tak prečo si ich nepozrieť osobne? Príjemným prekvapením je bezplatná návšteva historickým chrámov a kostolov, poslednú nedeľu v mesiaci je zdarma i návšteva Vatikánskeho múzea a Sixtínskej kaplnky. Keď sa však rozhodnete pre výlet do Ríma, určite nebudete nadšení „len“ historickými pamiatkami! Aj tiché uličky, amfiteátre, futbalové zápasy a nočný život Vám majú čo ponúknuť!

V Ríme sa nachádzajú 2 medzinárodné letiská. Letisko Fiumicino Arpt (FCO, ROM), známe tiež ako Letisko Leonardo da Vinci, je vzdialené približne 35 km od mesta. Bližšie k mestu, vzdialené len 15 km, je Letisko Rome Ciampino (CIA). Z oboch letísk sú vynikajúce pirame spojenia do centra Ríma-vlakové i autobusové.

Letecky sa do Ríma dostanete veľmi jednoducho a lacno! Nie nadarmo sa hovorí, že všetky cesty vedú do Ríma! Priame lety sú k dispozícii aj z letiska M. R. Štefánika už od 80€ za obojsmernú cestu ekonomickou triedou. Samozrejme, letieť môžete i z Prahy, Budapešti, či Viedne, no rozdiel v cene letenky nie je skoro žiaden, dokonca často najlacnejšie sú práve letenky z Bratislavy.

Prajeme Vám šťastnú cestu, príjemný pobyt, krásne spomienky a veľa nielen kultúrnych zážitkov!

Scroll To Top