Free songs
Home / Úspech a podnikanie / Lenovo sa rozrástlo, v Bratislave má nové sídlo
Lenovo sa rozrástlo, v Bratislave má nové sídlo

Lenovo sa rozrástlo, v Bratislave má nové sídlo

Spoločnosť Lenovo patrí medzi najväčších svetových výrobcov počítačov, tabletov, televízorov a ďalších technických zariadení, ktoré si svojou funkčnosťou a kvalitou získali srdcia mnohých zákazníkov po celom svete. Mnohých Slovákov preto poteší, že táto spoločnosť rozširuje svoje pole pôsobnosti a presťahovala sa do nových priestorov v Bratislave.

Panorama Business III prináša do Bratislavy nové možnosti

Hlavné mesto Slovenska zažíva v ostatnom období progres v mnohých oblastiach. Jednou z nich je vybudovanie najväčšej kancelárskej plochy za posledných deväť rokov. Novú pätnásťpodlažnú budovu nazvanú Panorama Business III v modernom centre Bratislavy s 26-tisíc štvorcovými metrami prenajímateľnej komerčnej plochy, ktorej vybudovanie si vyžiadalo náklady v sume 51 miliónov eur, čaká kolaudácia.

Spoločnosť Lenovo Slovakia si prenajala celé tri poschodia s celkovou plochou 6 400 štvorcových metrov. IT firma do novej budovy presťahuje všetkých 750 zamestnancov svojho bratislavského servisného centra z petržalského Digital Parku. Výber vhodných priestorov trval dva roky, Lenovo si napokon vybralo svoje nové sídlo z viacerých dôvodov. Rozhodla kvalita, prostredie a okolie, udržateľnosť a náklady. Pre dizajn nových priestorov bolo kľúčové to, ako pomôžu zamestnancom byť produktívni a aký komfort im ponúknu.

Moderné bizniscentrum zlepší dopravnú dostupnosť

Priestory spoločnosti Lenovo v Panorama Business III prinesú zamestnancom veľké terasy, plne vybavené kuchynky na každom podlaží, novinkou je aj členenie pracovného prostredia na rôznorodé zóny prispôsobené na odlišné pracovné aktivity. Jednotlivé podlažia sú farebne odlišné, ich jedinečnosť podčiarkne aj LED osvetlenie, ktorého intenzitu je možné meniť. Kvôli zlepšeniu akustických vlastností interiéru sú na stropoch použité akustické lamely s perforáciou, ktoré spolu s kobercom napomáhajú k akustickej pohode zamestnancov. Princíp lamiel je použitý aj zvislo na vizuálne členenie priestoru.

V novej budove bude mať každé oddelenie svoje priestory, kde budú môcť ľudia využiť buď otvorený priestor alebo diskrétne miestnosti na telefonovanie či malé zasadačky na spoluprácu. Zamestnanci nebudú mať vlastný stôl, ale budú mať k dispozícii rôzne priestory podľa aktuálnej aktivity. Zaujímavosťou je aj dizajn zasadačiek s odlišnou atmosférou, napríklad s témou hôr, vesmíru alebo hracej miestnosti.

Vďaka novému bizniscentru sa zlepší aj dopravná dostupnosť a podmienky pre cyklistov. Budova je napojená na cyklotrasy pri Dunaji a v podzemnej garáži sú stojany na bicykle so sprchami a šatňami. Panorama Business III je súčasťou novej zóny Eurovea City. Susedí s bytovými vežami Panorama City. Bizniscentrá Panorama Business II, III a pripravovaný Triangle spolu prinesú 55-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov a päťtisíc štvorcových metrov obchodných priestorov.

Scroll To Top