Free songs
Home / Komerčné články / Laserové či atramentové, doprajete vašim tlačiarňam správne náplne?
Laserové či atramentové, doprajete vašim tlačiarňam správne náplne?

Laserové či atramentové, doprajete vašim tlačiarňam správne náplne?

Tlačiareň je skvelým pomocníkom do práce aj domov. Ešte pred pár rokmi išlo o cenovo náročnú záležitosť, dnes si ju môže dovoliť každý. Pozor však na vhodné náplne.

Aj keď sa vo svete čoraz viac hovorí o digitalizácii a postupnom úbytku papierových zmlúv, v kanceláriách našich končín je kvalitná tlačiareň stále nevyhnutnosťou. A treba dodať, že ju bežne nájdeme aj v domácnostiach. Aby sme využili jej funkcie naplno, je nutné dbať na jednu dôležitú vec. Využívate tie správne náplne do tlačiarní?

Atrament alebo laser?

Pri výbere správnych náplní do tlačiarní je dôležité, akými technológiami tlače pracujú. Najrozšírenejšími sú laserové a atramentové. V prvom prípade sa musíte poobzerať po laserových toneroch. V nich sa nachádza farba vo forme prášku. Veľkým plusom je to, že sa nemusíte obávať o jej vyschnutie, teda tieto tonery môžete využívať aj niekoľko rokov. Aj keď teda ide o drahšiu záležitosť, v konečnom dôsledku vás vyjde tlač výhodnejšie. Aké druhy tonerov poznáme:

  • originálne tonery – priamo od výrobcu tlačiarne,
  • kompatibilné tonery – vhodné pre konkrétny typ tlačiarne, vyrábané iným výrobcom,
  • renovované tonery – obsahujú prášok s farbou do pôvodných tonerov.

Atramentové cartridge tiež nájdete v originálnom aj univerzálnom prevedení. Náplne sú situované v kazetách alebo aj vo fľaštičkách. Tie sú vhodné najmä pre veľkokapacitné tlačiarne, do ktorých dopĺňame farbu priamo z nich, preto nemusíte meniť celý cartridge. Ide o finančne výhodnejšiu voľbu. Náplne sa líšia podľa farby tlače:

  • čiernobiela tlač – len čierny atrament,
  • farebná tlač – čierna náplň a jedna farebná alebo kombinácia jednej čiernej a viacerých farebných (v takom prípade najčastejšie 4 farby – CMYK).

Hewlett Packard nezaspal na vavrínoch

Tonery sú súčasťou nášho technologického sveta mnoho rokov. Viacero spoločností sa so svojou pozíciou na trhu uspokojilo, no to nie je prípad Hewlett Packard. Tonery HP pre laserové tlačiarne svoj úspech postavili na vývoji nových technológií, čo posúva tento sortiment vpred. Ide o ekonomicky výhodnú tlač v prípade čiernobielych, farebných aj multifunkčných zariadení. Kvalita je takmer na nerozoznanie od originálnych tonerových kaziet, no s podstatne nižšími nákladmi na tlač.

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Scroll To Top