Free songs
Home / Tipy & triky / Čo sú to kyseliny a aký je rozdiel medzi AHA a BHA kyselinami?

Čo sú to kyseliny a aký je rozdiel medzi AHA a BHA kyselinami?

Pravdepodobne ste už neraz počuli o kyselinách a ich prospešných účinkoch na zdravie pokožky. Kyseliny tak v súčasnosti nemusia byť len zlé, ale taktiež sa vyznačujú aj svojimi prospešnými účinkami, ktorých rozhodne nie je málo. O tom si však viac povieme v tomto článku a v nasledujúcich riadkoch.

Keď sa povie slovo kyselina, každý si pod tým predstaví množstvo chémie a škodlivých zlúčenín. Nie vždy to tak môže byť. Ide totiž aj o jedny z najprospešnejších zložiek, ktoré sú v súčasnosti pre pleť na trhu dostupné. Ide o akési ingrediencie, ktoré majú za úlohu odstraňovať odumreté bunky z kože, vďaka čomu dochádza k vyživeniu pleti a jej hydratácii.

Vďaka používaniu kyselín môže dochádzať aj ku rýchlejšej regenerácii, čo je skutočne veľmi výhodné. Práve vďaka týmto účinkom sú napríklad AHA kyseliny, ako na tomto odkaze https://cosibella.sk/sk/menu/ucinne-latky/kyseliny/kyseliny-aha-27674, veľmi prospešné. Dostaneme sa, samozrejme, aj ku samotnému deleniu kyselín. Vo všeobecnosti totiž ide o tri základné skupiny, ako sú AHA, BHA a PHA kyseliny. V tomto článku si povieme o prvých dvoch z nich, ktoré sú veľmi obľúbené aj v dnešnej dobe.

AHA kyseliny a ich benefity

Čo sa týka AHA kyselín, ide o látky, ktoré sú vo vode rozpustné. Obsahujú jeden atóm uhlíka a získavajú sa zo živočíšnych, prípadne rastlinných zložiek. V tomto prípade ide napríklad o mandle, hrozno, cukrovú trstinu alebo citrusové plody. AHA kyseliny obsahujú veľmi malé molekuly, vďaka čomu ľahko prenikajú do hlbokých štruktúr kože. Práve vďaka tejto vlastnosti sa kyseliny rýchlejšie vstrebajú do tkanív pokožky a môžu tak začať účinkovať ihneď, čo je veľmi výhodné.

Sú BHA kyseliny výhodné?

BHA kyseliny sú látky, ktoré obsahujú až dva atómy uhlíka. Rozpustné sú len v oleji, a to znamená, že prenikajú ešte hlbšie do pokožky, ako AHA kyseliny. Aj kyseliny na tomto odkaze https://cosibella.sk/sk/menu/ucinne-latky/kyseliny/kyseliny-bha-27675, sú vhodné napríklad pre problematickú pokožku so sklonom k akné.

Scroll To Top