Free songs
Home / Úspech a podnikanie / Jednoduchá stratégia na zlepšenie koncentrácie
Jednoduchá stratégia na zlepšenie koncentrácie

Jednoduchá stratégia na zlepšenie koncentrácie

Schopnosť sústrediť sa na dlhodobú prácu je dnes problémom pre viacerých pracovníkov. Mnohé deti majú s touto vlastnosťou ťažkosti a odzrkadľuje sa to potom na získaných vedomostiach. Tam sa to však dá ešte ospravedlniť, pretože deti sa len učia konkrétnemu spôsobu života a na niektoré veci si jednoducho musia navyknúť. Ak chýba koncentrácia dospelým, chyba je niekde inde. V niektorých prípadoch by sa dalo povedať, že nízka schopnosť koncentrácie je problémom 21. storočia.

Premýšľali ste nad tým, ako to zlepšiť, ktoré veci by vám pri práci a sústredení sa na ňu mohli pomôcť? Možno by ste sa mali zamerať na tieto riešenia, ktoré v mnohých prípadoch vychádzajú z logického uvažovania.

Prehodnoťte svoje priateľstvo s internetom

Internet je darom všetkých rušivých vplyvov. Niekedy nás doslova pohltí množstvo informácií, vďaka ktorým jednoducho zabudneme na okolitý svet a tým pádom aj na povinnosti. Svet sociálnych sietí, e-mailov, okamžitých správ a aplikácii, ktoré sú spustené aj pri práci. Náš mozog nedokáže vždy spracovať takéto rušivé momenty. Tiež by ste si mali uvedomiť, či je internet pre vašu prácu dôležitý. Je to to, čo vám uľahčuje tieto situácie, alebo vás pri dôležitých úlohách len ruší. Ak vám spôsobuje rozptýlenie, mali by ste ho zo svojho dosahu odstrániť.

Naučte sa používať Multitasking

V preklade sa to znamená viac úloh. Je to vlastne systém, ktorý dokáže spracovávať viaceré úlohy naraz. Využíva sa na počítačoch, kde ním môže byť operačný systém. Ak ho chcete lepšie využívať, naučte sa rozlišovať svoje úlohy. Niektoré z nich možno vykonávať súbežne, ale iné si vyžadujú intenzívne zameranie.

Celá stratégia sa dá zhrnúť aj do niekoľkých bodov, ktoré vám krok za krokom pomôžu pochopiť, ako jednoducho zvýšiť vašu koncentráciu:

1. Než si rozrobíte čokoľvek iné, pozrite sa na svoje úlohy a identifikujte tie, ktoré si vyžadujú 100% zameranie a tie, ktoré môžu byť dokončené neskôr, urobte si zoznam v hlave – na papieri.

2. Začnite s tou hlavnou a postupujte k tým ľahším.

3. Uistite sa, že všetky oznámenia (v PC a mobile) máte vypnuté.

4. Vzdajte sa prehliadania internetu alebo kontroly svojho telefónu.

5. Urobte si pauzu po dobu 5 až 10 minút. Odstúpte od stola a nadýchajte sa čerstvého vzduchu, ak je to možné.

6. Vráťte sa k svojmu stolu na vykonávanie ďalšej intenzívnej práce. Pokračujte s vašou existujúcou úlohou alebo spustite novú.

7. Potom, čo ste dokončili najdôležitejšie úlohy, môžete pristúpiť k plneniu tých ďalších vo svojom zozname.

Naučte ste sa obmedziť rozptýlenie a ušetriť čas, vďaka čomu sa môžete lepšie zamerať na ostatné veci. Trénujte svoju pozornosť a buďte pri práci zodpovednou osobou.

Scroll To Top